Gündem

Pınar Gültekin davasında katil zanlısının mahkemedeki ifadeleri kan dondurdu

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i vahşi bir katlettiği gerekçesiyle tutuklanan Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı’nın yargılanmasına başlandı. Cemal Metin Avcı, duruşmada kan donduran ifadeler kullandı. İşte, Avcı’nın ifadesindeki kan donduran detaylar..

Avcı, genç kızı darbettikten sonra nasıl katlettiğini anlattı.  Avcı’nın “Yarım saat dondum kaldım. Hiçbir şey yapamadım. Aslında hemen polisi ambulansı arasam böyle olmayacaktı. Ama çok korktuğumdan yapamadım. Sonrasında aklıma şey geldi. Bunları yaparken de bilinçsizlik vardı. Orada yaylada çöpleri hurdaları yaktığımız varil vardı. Varili eve soktum. Sonra Pınar’ı varile sokacaktım. Elimden kaydı. İp vardı. İpi boğazına doladım. Bir ipi de ayağından. Varile ters koydum Pınar’ı. İçine odun koydum. Yakmaya çalıştım. Pınar’da yaşam belirtisi yoktu. Bayağı odun koydum yanmadı. Hiç yakalanmayacağımı düşündüm bu şekilde” diye ifade vermesi, dikkatlerden kaçmadı.

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı’nın yargılanmasına başlandı. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Pınar Gültekin’in annesi Şefika ve babası Sıddık Gültekin de katıldı.

Habertürk’ün haberine göre kalp rahatsızlığı bulunan baba Sıddık Gültekin, sanıklar gelmeden salondan çıkmak istedi. Kimlik tespitinin ardından savunma yapan sanık Cemal Metin Avcı, Pınar Gültekin ile 2018 yılı sonlarında iş yerine arkadaşlarıyla geldiğinde tanıştıklarını belirterek, “Ondan sonra ben ara ara yanlarına gidiyordum. Pınar’ın kıyafeti biraz dekolteliydi. Yanıma oturdu, muhabbet sırasında el teması kurdu. Gece sosyal medyadan ‘güzel geceydi’ diye mesaj attı. Daha sonra iş yerime yalnız gelmeye başladı. Muhabbet ettik. Telefon numaramı istedi, verdim. Birkaç gün sonra ‘Kafam güzel beni eve bırakır mısın?’ diye mesaj attı. Giderken de ikişer bira almamı istedi. Biraları aldım, birlikte içtik. Vedalaşmak için ayrılırken dudağımdan öptü. Mesajlaşmaya devam ettik. Birlikte bağ evine gidip birlikte olduk. Evli olduğum için ben çok pişman oldum” ifadelerini kullandı.

Pınar Gültekin’in kendisinden maddi destek istediğini ve kendisinin yardımcı olduğunu öne süren Cemal Metin Avcı, şunları anlattı:

“Eve gittiğimizde alkol alırken başım döndü, bayıldım. Uyandığımda eşim arıyordu, saat 23.30 olmuştu. Evden gittim. Sonra Pınar’ı arayıp ‘ben öyle uyuyakalmam, bana ne yaptın’ dedim. ‘Benden kurtulacağını mı sandın’ diyerek telefonunda üç fotoğraf gösterdi. Birinde bir erkek vardı. ‘Fotolar başkasında da var’ dedi. Fotoğrafları istedim, ‘Bu konuyu açmayacaksın fotolar bende duracak’ dedi.”

Mahkeme başkanının önceki ifadelerinde bunlardan neden söz etmediğini sorması üzerine Avcı, ağlayarak “Medya linç etmişti beni. Sonra anlatmaya karar verdim” dedi.

“OKUL BİTENE KADAR BAKACAKSIN’ DİYEREK SÜREKLİ PARA İSTEDİ”

Pınar Gültekin’in kendisine “Okul bitene kadar bakacaksın” diyerek sürekli para istediğini iddia eden Avcı, “Kira istiyor, uçak parası istiyor. Diş parası. Her şeyle ilgili para istiyordu. Aylık 10-15 bin lira para vermeye başladım. Dükkan cirolarından para verdim. Dükkan borçlarını ödeyemez oldum. Kredi çektim hep. 800 bin lira borcum vardır hala. Ama sürekli para vereceksin diyordu. Son zamanlarda talepleri çok arttı. Olaydan 1 hafta önce, benden telefon almak için para istedi. Ama telefon almamış. O parayla spor salonuna yazılmış. Ben de ‘Ben devamlı para veremem. Eski telefonum var onu sana vereyim’ dedim. ‘Hem yeni telefon hem de eski telefonunu istiyorum’ dedi. Telefonu vermek için yüz yüze görüştük. Ben bir daha görüşmek istemediğimi ve beni rahat bırakmasını söylemeye gittim. AVM’de buluştuk, yayla evine geçtik” diye konuştu.

Mahkeme başkanının neden yayla evine geçtikleri yönündeki sorusuna ise Avcı, telefon orada olduğu için eve geçtikleri yanıtını verdi. Burada tartıştıklarını söyleyen Avcı, “Cebimden bir tomar para çıkardım. 20 bin lira para. ‘Al, bunu da al. Bana telefonunu, çekilen fotoları ver’ dedim. Ama o ‘Benden böyle kurtulamazsın daha araba alacaksın’ dedi” ifadelerini kullandı.

“VURDUM, KAFASINDAN KAN AKIYORDU, BOĞAZINI SIKTIM”

Pınar Gültekin’in çantasından çıkardığı bıçakla boğazına hamle yaptığını iddia eden sanık Cemal Metin Avcı, “Şaşırdım dirseğimle kendimi korumaya çalıştım. Dirseğim kesilince vurdum, yere düştü, kafasını yere çarptı. Düştükten sonra bir tane daha vurdum. Kafasının altından kan akıyordu. Donup kaldım. Nabzına baktım nefes almıyordu. Tepki yoktu. Boğazına sarıldım, sıktım” dedi.

“VARİLE KOYDUM, ODUN KOYDUM YANMADI”

“Olayları ailemin öğrenmesinden, Muğla’nın öğrenmesinden korktum” diyen Avcı, “Yarım saat dondum kaldım. Hiçbir şey yapamadım. Aslında hemen polisi ambulansı arasam böyle olmayacaktı. Ama çok korktuğumdan yapamadım. Sonrasında aklıma şey geldi. Bunları yaparken de bilinçsizlik vardı. Orada yaylada çöpleri hurdaları yaktığımız varil vardı. Varili eve soktum. Sonra Pınar’ı varile sokacaktım. Elimden kaydı. İp vardı. İpi boğazına doladım. Bir ipi de ayağından. Varile ters koydum Pınar’ı. İçine odun koydum. Yakmaya çalıştım. Pınar’da yaşam belirtisi yoktu. Bayağı odun koydum yanmadı. Hiç yakalanmayacağımı düşündüm bu şekilde” diye konuştu.

Eve gidip kanlı tişörtünü yıkadığını anlatan Cemal Metin Avcı, “Pınar’ın telefonu vardı, bıçağı vardı. Arabaya koydum eve gittim. Üstümü değiştirdim. Kanı deterjanla çitiledim” dedi.

“BENZİN DÖKTÜM, BİR ANDA PARLADI”

Mahkeme başkanının “Raporlarla anlattıklarınız uyuşmuyor. Eşiniz neredeydi?” sorusu üzerine sanık, “Eşim işteydi. Ondan sonra oradan çıktım. Akyaka’ya doğru gittim. Pınar orada oturduğu için Akyaka’ya girmeden geri döndüm. Pınar’ın telefonunun sim kartını kırıp attım camdan. Benzinlikten benzin aldım. Yayla evine gittim. Varili bahçeye çıkardım, evde yanmamıştı, duman altı oluyordu. Üzerine benzin döktüm. Bir anda parladı” dedi.

Olayın ardından kardeşini arayıp yaylada depoda sayım yapmaya çağırdığını öne süren Cemal Metin Avcı, şöyle devam etti:
“O geldi. Eşim aramıştı, tartışmıştık. Kardeşime ‘Benim eve geçmem lazım, sen sayımı bitir’ dedim. O sıra varil bahçede için için yanıyor. Hiç yakalanmayacağımı düşündüğüm için en azından olay günü akşama kadar sayım yaptığım imajı vermeye çalıştım. Kardeşim de tanık olacaktı bana. Gittim ben geri geldim. Yayla evinde bahçede varile biraz daha odun ekledim. Akşam 23.00 gibi tekrar geri gittim. Varil hala yanıyordu. Üzerine su döktüm söndürdüm. Sonra, varili aşağı indirdim. Bira deposunun içine soktum varili. Kapattım kilitledim tekrar iş yerine döndüm. Çocuklar dedi dolapta bira kalmadı, bira alalım dediler yaylada depodan. Kardeşime de gel dedim bana yardım et. Kardeşim motorla yaylaya gitti. Ben de arabayla geldim. Depoya ben girdim. Biralar alındı vs. Çocukları bıraktım sonra evlerine. Pınar’ın telefonunu, eşyalarını, bıçağını sonra farklı farklı yerlere attım.”

Ertesi gün varili palete koyup yayladan araçla çıktığını ve bir yamaca gittiğini anlatan Avcı, “Orada inşaat artıkları da vardı. Paleti çektim arabadan. Bir anda çekince yuvarlandı varil. Paleti geri koydum arabaya. Sonra evde üstümü değiştirip işyerime gittim. Çalıştım. Jandarma beni ifadeye çağırdı. Elinde bana dair bir şey yoktu. İfade bittikten sonra dayanamadım. En son her şeyi anlattım. Varilin olduğu yere gittik, sonra kelimesi kelimesine anlattım” dedi.

“ÇOK PİŞMANIM, BENİM DE HAYATIM BİTTİ”

Olaydan dolayı pişman olduğunu savunan Avcı, “Ne olursa olsun ben çok pişmanım. Benim de hayatım bitti. Öldürme gibi bir amacım asla olmamıştı. Bugüne kadar 300 bin liradan fazla Pınar’a para gönderdim. Zorla benden aldı daha doğrusu” diye konuştu.

KARDEŞİ DE İFADE VERDİ

Duruşmada daha sonra katil zanlısının kardeşi Mertcan Avcı ifadeye vermeye başladı. Avcı ifadesinde şunları söyledi: Depoda sayım için bağ evine gittim. Çalıştım. Abim ateşi alevlendirmek için bir şeyler koyduğunu söyledi varile. Kokoreçler bozulmuş. Onları yaktığını söyledi. Daha önce de çöp falan yakıyordu. Sorgulamadım. Ben varile hiç gitmedim. Depoda çalıştım. İşimi bitirdim. Abim geldi, ben çıktım gittim ordan.

Akşam bardaki çocuk biralar bitti dedi. Abim de gidelim bağ evinden bira alalım dedi. Gittik bağ evine bira aldık. Başka bir şey yapmadık.

Tutuklu yargılanıyorum. Olayla ilgili hiç bir alakam yok. Ama okula devam edemiyorum. Okuldan atılmamam için bana ev hapsi verin, derslerime odaklanayım. Medyada hakkımda bir sürü haber çıktı zaten. Bir hayat kurmak istiyorum ama sokağa nasıl çıkacağım onu da bilmiyorum.”

ACILI BABA: ANNE BABASININ DA BU İŞİN İÇİNDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Duruşmada söz alan Pınar Gültekin’in acı babası Sıddık Gültekin de, “Yüreğim yandı. Tüylerim diken diken dinledim. Benim kızım üzerine iftira ediyor. Bugüne kadar katledilen tüm kadınlar için aynı iftiralar atıldı. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Madem öldürdün doğru konuş. Ben çok bedeller ödedim kızımı okutmak için sen mi okutacaktın. Böyle bir ölümü kimse hak etmez. Ben kızımın cenazesine bakamadım.

Ben 3 çocuğumu okutmadım bu kız okusun diye. Çok çelişkili ifadeleri var. Adam kızı öldürmüş hanımıyla gidiyor tatil yapıyor. Pişman olduğunu söylüyor. Eğer jandarma olmasaydı belki ben kızımı bulamazdım. Çok acılıyım çok söyleyecek şeyler var ama aklıma gelmiyor. Hikaye anlatıyor. Her şeyi anlatıyor. Soruları hatırlamıyor ama. Anne babasının da bu işin içinde olduğunu düşünüyorum. Yoksa bu kadar soğuk kanlı olamaz.

“SADECE PINAR’I DEĞİL BİZİ DE ÖLDÜRDÜ”

Genç kızın annesi Şefika Gültekin ise, “Onun Allah belasını versin. Bu bir cani. 6 çocuğum var. Bu cani bir insanı öldürmedi sadece 6-7 tane insan öldürdü, bizi de öldürdü. Allah belasını versin. Kızımı diri diri yaktı. Buraya sanki bir insan gibi oturmuş anlatıyor. Bizi yaktı, bizi bitirdi, bizi mahvetti. Sen bir erkeksin. Benim kızım seni nasıl bu kadar korkuttu. Bir kadın sana ne yapacak. Sen evlisin, senin ne işin var kızımla. Sen hak ettiğin cezayı almazsan ben seni öldüreceğim. Seni sağ bırakmam. Tutuklasınlar beni. Gülme öyle gülme…”

TUTUKLULUK HALLERİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Pınar Gültekin´in devam eden duruşmasında tanıkların dinlenmesinin ardından savcı, iki sanığın da tutukluluk hallerinin devamı yönünde mütalaa verdi. Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına hükmederek; dinlenmeyen tanıkların zorla getirilmesine ve Pınar Gültekin´in ölüm sebebinin belirlenmesi için Adli Tip Kurumu 1’inci İhtisas Kurulu´ndan rapor alınmasına, Cemal Metin Avcı´nın panikatak sorunu olup olmadığının belirlenmesi amacıyla Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi´nden rapor istenmesine ve eksik evraklarının giderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi. Heyet ayrıca 22 Aralık tarihinde olay yerinde keşif yapılmasına ve Cemal Metin Avcı´nın bir sonraki duruşmaya SEGBİS ile katılmasına hükmetti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu