İnternetSosyal Medya

Polisin sosyal medya operasyonlarında gözaltı sayısı yükseliyor

Türk polisi sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımlar yapanlara göz açtırmıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de bulunan Afrin kentine başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana, harekata yönelik sosyal medyadan kara propaganda yapanlara izin verilmediği bildiriliyor.

GÖZALTILAR 845 KİŞİYE ULAŞTI

Sosyal medyada provokatif paylaşımlarıyla algı operasyonu yapanlardan tespit edilen 845 şüphelinin gözaltına alındığı haber veriliyor.

Polis, sosyal medyadan Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili halkı bilinçli olarak yanlış yönlendirmeye çalışan, Türkiye Cumhuriyeti’ne dönük olarak aleyhte kampanyalar yürüten, harekata yönelik hakaretamiz ve suç unsurları içeren paylaşımlar yapanlara göz açtırmıyor.

Sosyal medyadan şimdiye kadar terör propagandası yapan ve provokatif eylemlere katıldığı tespit edilen 845 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. Polisin ilgili birimleri sosyal medyanın bu yönüyle kullanılmasının önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu