Teknoloji

Popüler video sitesi Dailymotion neden engellendi?

Dün geceden beri Dailymotion isimli video izleme ve paylaşım sitesine erişim sağlanamıyor. Dailymotion sitesine girmek isteyenler İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 30 Mart 2015 tarih ve 2015/1617 Sayılı kararı ile 5651 Sayılı Kanun uyarınca erişime engellendiğini bildiren bir uyarı yazısıyla karşılaşıyorlar… Peki ünlü video sitesi neden engellendi?

blank

 

Türkiye’de şu an engelli olan Dailymotion sitesi 2004 yılında Fransa’da kurulmuş ve en popüler video izleme, paylaşma siteleri arasındaki yerini almıştı. Dailymotion adlı siteye en dün akşam saatlerinden itibaren Türkiye erişiminin “BAKIRKÖY 5. SULH CEZA HAKİMLİĞİ’nin 09-12-2016 tarih ve 2016/4465 sayılı kararı ile bu internet sitesine erişim engellenmiştir.” açıklaması  ile engellendiği belirtildi.

Dailymotion neden engellendi?

Henüz ilgili iddianın sebebi bilinmemekle birlikte iddialara göre sitede özel hayatın gizliliğini ihlal eden bazı uygunsuz videoların yer aldığı, bu nedenle kapatılmış olabileceği belirtiliyor. İlgili engellemenin ne zaman kaldırılacağı yönünde henüz bir bilgi elimize ulaşmadı. Konuyla ilgili gelişmeleri Medyabey takipte olmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu