Yaşam

Pozitif Günler başladı

Bir sosyal sorumluluk hareketi olan Pozitif Günler projesinin üçüncüsü bu yıl 12 Kasım – 15 Aralık tarihlerinde, CEFIC ana sponsorluğunda CarrefourSA Bursa ve Palm City Mersin Alışveriş Merkezleri’nde gerçekleştiriliyor. Kişiler, toplum ve tüm dünya vatandaşları için  olumlu duygu düşüncelerle daha iyi bir gelecek inşa edebilmek temel felsefesiyle geliştirilen proje kapsamında hedef; iyi niyetli, sosyal sorumluluk duygusunu pekiştiren olumlu paylaşımların çoğalması. Pozitif bir toplumda yaşamanın, daha duyarlı bireyler olmanın önemini bir kez daha vurgulayacak olan Pozitif Günler, Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarını da alışveriş merkezlerinin ziyaretçileriyle bir araya getiriyor; sivil toplum gönüllüleri ve ziyaretçiler karşılıklı fikir paylaşımında bulunabilecekleri bir zeminde buluşma fırsatı elde ediyorlar.

21 GÜNDE DEĞİŞİM MÜMKÜN

Tutum ve davranışların değiştirilmesi için 21 günlük sistemli, istikrarlı çabanın hem bilinç hem bilinçaltı düzeyinde oldukça dikkat çekici etkileri olduğu öngörülmekte. Bilim dünyasının ve uluslararası toplumun güncel ilgi alanlarından biri olan bu öngörüyle de ilişkilendirilerek Pozitif Günler kapsamında 21 gün boyunca sosyal medyada gerçekleştirilecek pozitif mesaj paylaşımları ise, olumlu duyguların büyümesinde rol oynayacak.

“Gelecek nesiller için daha iyi bir dünya yaratmak” fikriyle düzenlenen Pozitif Günler; olumlu duyguları yaymak için, dijital ortamda heyecanın dozunu gitgide arttıracak. Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube üzerinden takipçileriyle sürpriz paylaşımlar ile buluşacak.

 

POZİTİF YARIŞMALAR

Katılımcılar; “Pozitif Fikirler”de, sosyal sorumluluk bilinciyle geliştirecekleri en etkili fikirleriyle, “Pozitif Resimler”de hayatı olumlu duygularla yansıtacakları resimleriyle, “Pozitif Şarkılar”da ise kendilerinin besteleyerek seslendirecekleri en pozitif şarkılarıyla www.pozitifgunler.com sitesinden oylamaya katılabilecekler.

Başvurular 12 Kasım – 25 Kasım tarihleri arasında kabul edilecek. Başvuru süreci sona erdiğinde 26 – 30 Kasım tarihlerinde halk oylaması gerçekleştirilecek. Halk oylamasının ardından, proje özel jürisinin oyları da alınan oylara eklenecek ve 8 Aralık’ta CarrefourSA Bursa’da, 15 Aralık’ta Palm City Mersin’de gerçekleştirilecek ödül törenlerinde kazananlar anons edilerek ödülleri kendilerine takdim edilecek. Pozitif Günler’e katılan sivil toplum temsilcilerinin yanı sıra, ödül almaya hak kazanan katılımcılar da bu görkemli törende sahneye davet edilecek ve kendilerini tanıtma, projeleri hakkında söz söyleme fırsatını elde edecekler.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu