OyunSpor

Premier Lig’in devi M. United ile ‘Football Manager’ davalık oldu

Premiere Lig’in dev kulüplerinden Manchester United’ın, “Football Manager” serisinin yapımcısı Sega ile geliştiricisi Sports Interactive‘e ticari marka ihlali nedeniyle dava açtığı öğrenildi.

İNGİLİZ GUARDIAN GAZETESİ HABERİ OKURLARIYLA PAYLAŞTI

İngiltere Premier Ligi’nin dev isimlerinden Manchester United, Football Manager serisini dava etti. İngiliz Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Kırmızı Şeytanlar popüler oyunun yayıncısı Sega ile geliştiricisi Sports Interactive‘e ticari marka ihlali nedeniyle dava açtı.

Kulüp, Football Manager’ın oyunda resmi Manchester United armasını kullanmadan ticari markasını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan kulüp avukatı bu yöntem ile Manchester United’ın armasına lisans verme hakkından mahrum ettiğini iddia ediyor.

Sega ve Sports Interactive ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada davaya konu olan materyallerin 1992’den bu yana şikayet edilmeden kullandığının altını çizdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu