Gündem

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu kamuoyunu kasten yanılttı mı? Ersoy Dede’den flaş iddia

CNN Türk canlı yayınında programa izinsiz katıldığı için görev yaptığı Koç Üniversitesi’nin işine son verdiğini açıklayan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’yla ilgili flaş gelişme…Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, sosyal medya hesabından Çilingiroğlu’nun iddia ettiği gibi canlı yayın sırasında değil Koç Üniversitesi tarafından 27 Mart tarihinde  görevine son verildiğini ileri sürdü.

Ersoy Dede, Twitter hesabından Mehmet Çilingiroğlu ile ilgili dikkat çeken paylaşımında Çilingiroğlu’nun görevine son verildiğini gösteren belgenin görüntüsüne de yer verdi. Söz konusu belgede 27 Mart tarihi görülüyor.

Dede, ayrıca Çilingiroğlu’nun izinsiz programa çıkma nedeniyle değil başka bir üniversitede göreve başlama nedeniyle görevine son verildiğini yazdı.

İşte, Ersoy Dede’nin Mehmet Çilingiroğlu ile ilgili flaş paylaşımı:

“Öyle anlaşılıyor ki Sn. Çilingiroğlu canlı yayında değil, yayından dört gün önce görevden alınmış. Ve öyle anlaşılıyor ki vatansever olduğu için değil, başka bir üniversitede göreve başladığı için.. yani ne gerek vardı insanlara bu pozu yapmaya?! Seven yine severdi seni be hocam..

Hoca’nın açıklamalarını böyle paylaşmıştım.. Şimdi ise Hoca’nın bazı gerçekleri perdelediği çıktı ortaya, objektif gözle onu da paylaşmam lazım. Meğer bu olay canlı yayında reklam arasında falan olmamış ve gekekçesi de Hoca’nın başka bir okulla yaptığı anlaşmaymış. Durum budur”

NE OLMUŞTU?

Prof Dr. Mehmet Çilingiroğlu, CNN Türk’ün canlı yayınına bağlanmış izin isteyerek Koç Üniversitesi’nin canlı yayın sırasında görevine son verdiğini ifade ederek “benim kimseye ihtiyacım yok” şeklinde çıkışıyla gündeme gelmişti.

Bu açıklama üzerine çok sayıda kullanıcı Koç Üniversitesi’ni eleştiren paylaşımlarda bulunmuş ve konu Twitter’da TT(Trend Topic) olmuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu