Televizyon

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’ndan Canan Karatay’a hodri meydan!

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, şimdi de Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın mart ayındaki koronavirüs açıklamalarını gündeme getirerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemeye çalışıyor. Çilingiroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Karatay’ı adeta YouTube’a şikayet etmeye çalışması ise dikkatlerden kaçmadı.

CANAN KARATAY’I DİLİNE DOLADI

Çilingiroğlu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Canan Karatay’a ekranda karşılıklı tartışma çağrısı yaptı.Çiilingiroğlu’nun bu çağrıyı yaparken geçtiğimiz mart ayında Canan Karatay’ın Zahide Yetiş’in programındaki açıklamalarını işaret etmesi ise şaşkınlığa neden oldu.

“BENİMLE KARŞI KARŞIYA PROGRAM YAPIN!”

Mehmet Çilingiroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Canan Karatay hanım, hekim olmayan sunucuları karşınıza alıp saçma sapan şeyleri onlara anlatmak onları, azarlamak yerine gelin benimle karşı karşıya program yapın, bilimsel verilere dayanarak, eğer yüreğiniz varsa.Toplumu yanlış yönlendirmeyin. Çünkü senelerdir bu oldu.”

Çilingiroğlu, “Böyle kişileri rating yapmak amacıyla ekrana çıkaranları kınıyorum. Ne kadar saçma konuşmalar. Ölümlere inanmıyormuş. Kör olmak lazım. Grip aşısına inanmıyormuş. Bir doktora gidin.” açıklamasıyla milyonlarca Canan Karatay sevenİ kızdıracağa benziyor.

Çilingiroğlu’nun paylaşımında söz konusu açıklamaların yer aldığı videoyu paylaşırken YouTube’a da gönderme yapması “Canan Karatay’ı YouTube’a şikayet ediyor” yorumlarına neden oldu.

Prof.Dr. Canan Karatay’ın bu çağrı ile birlikte Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’nu  muhatap alıp almayacağı merak ediliyor.

KÜBRA PAR ÇİLİNGİROĞLU İÇİN AĞIR KONUŞMUŞTU

Hatırlanacağı gibi gazeteci Kübra Par, Habertürk’te Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu için sert ifadelerin yer aldığı bir yazı kaleme almış ve  “Bir delinin ipiyle kuyuya inerseniz” başlıklı yazısında Prof. Dr. Çilingiroğlu için “müptezel/bayağı” ve “şöhret budalası” ifadelerini kullanmıştı.

Par, söz konusu yazısında Çilingiroğlu için “doktor müsveddesi” ifadesini de kullanmaktan çekinmemişti.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı