Yazarlarımız

Survivor’da psikolojik savaşın galibi Tuğba Özay

Survivor hayatın ta kendisi. Her an her şey olabiyor ve dün “Canım” dediğiniz insan bugün sizi arkanızdan vuruyor. Muzaffer Şerif’in “Robbers Cave Experiment” adlı ünlü alan deneyinden esinlenerek hazırlanan insanlarla ve şartlarla savaşma, duruma bağlı olarak hayatta kalma mücadelesini konu alan programlarından biri olan Survivor’da ilişkiler adeta pamuk ipliğine bağlı.

Destekten TR

Sadece hayat şartları, açlık ve oyunlardaki mücadelelerle değil aynı zamanda takım arkadaşlarınızla ve rakip takımla da psikolojik bir sınava da tabi tutulan yarışmacılar Survivor’da psikolojik bir mücadeleyi de yüzlerinin akıyla atlatma uğraşında oluyorlar.

Destekten TR

Satır aralarında “Doğal şartların altında insanların kendilerini gizlemelerinin ne kadar mümkün olduğunu, gerçek niyetlerin ne olduğu ve hatta zaman içinde fikirlerin şartlar dahilinde ne kadar değişeceğinin anlaşılması”nı da barındıran bu yarışmada, insanların en yalın haliyle halleri ekranda milyonların gözüne sokuluyor. Deyim yerindeyse yarışmacıların ruhları çırılçıplak gözler önüne seriliyor. Bunun en belirgin örneği ise bu sezon Tuğba Özay-Nagihan Karlıdere ilişkisinde örneklendi.

Destekten TR

Survivor serüveninin 2016 sezonunun en başından beri Tuğba Özay ve Nagihan Karlıdere arkadaştan ileri ilişkileri ile gündeme gelmişti. Ancak dönem içinde üst üste ünlüler oyun kaybedince hırsı ile tanınan Nagihan Karadere birden bire ters U dönüşü yaparak Tuğba Özay’ı yarı yolda bıraktı. Önce Atakan ile birlik olup Yılmaz Morgül’ün elenmesinde örtülü rol oynayan Nagihan, Yunus’un da Tuğba ile ittifak yapması üzerine yapılan son konseyde çok ağır sözler söyledi.

Sözü “Tuğba ve Yılmaz Morgül’ü sırtımda taşıdım bir de Yunus’u mu taşıyacağım”a getiren Nagihan’a Tuğba Özay’ın cevabı “Haddini bil” şeklinde oldu.
Nagihan özellikle son dönemlerde başta kanlı bıçaklı olduğu Atakan ile işbirliğine girince Tuğba Özay, Nagihan’ı adam satmakla itham etti ve Survivor 2016’ının başından beri hiçbir zaman adam satmadığını, duruşunu bozmadığını ve bir Tuğba Özay olarak burada olduğunu, bu yarışta kimseye sırtını dayamadan yarıştığını belirtti.

Tuğba Özay’ın bu sözleri sosyal medyada da büyük yankı buldu ve Tuğba Özay Survivor’ın psikolojik savaş sürecinin birincisi olduğu ilan edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR