OyunTeknoloji

PUBG Mobil oyunu velileri endişelendiriyor…Dikkat dağınıklığına sebep oluyor

PUBG Mobil oyunu çocuklar arasında giderek popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Öte yandan popüler oyula ilgili olumsuz durumlar da yok değil. Hindistan gelen şikayetlerin artması üzerine çareyi PUBG Mobil oyununu yasaklamakta bulmuştu. Oyunu oynamak Hindistan’da tutuklanma nedeni haline geldi. Ayrıca oyunun çocuklarda dikkat bozukluğu ve şiddete meyilli hale gelmeleri gibi konularda velilerden şikayetler geliyor.

Hindistan’ın birçok şehrinde bazı kişilerin sadece PUBG Mobile oynadıkları için polis tarafından tutuklandığı öğrenildi.. Ortaya çıkan bilgilere göre hükümet, özellikle çocukların PUBG’ye olan bağımlılıklarından epey bir şikayetçi.

Dünya çapında çoğu kişi tarafından oynanan PUBG, Hindistan tarafından Ahmedabad şehrinde yasaklanmıştı. Getirilen bu yasağın ardından halka açık bir yerde PUBG oynayan 4 çocuk, oyun oynadıkları gerekçesiyle tutuklandı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre PUBG, çocuklarda dikkat bozukluğuna sebep oluyor. Çocukların velileri ise yayınlanan bu raporun ardından bunu doğruladılar. Bunun yanı sıra çocukların şiddete ve agresife eğilimlerinin arttığını belirtti.

PUBG oyunu, oyun dünyasında bir ilki gerçekleştiren oyunlardan biri oldu. Battle Royale türünü başlatan ilk oyun, birçok ülkede zaten yasaklanmıştı. Anlaşılan bu ülkelerin yanı sıra diğer ülkeler de bu oyunu tamamen ortadan kaldırma hazırlıklarına başladı. Ancak şu anda oyun dünyasında birçok PUBG benzeri oyun mevcut. O oyunlara karşı nasıl önlem alınacağı hakkında kimsenin net bir bilgisi yok.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı