Yaşam

Ramazan pidesi kaç lira? 2017 Ramazan pide fiyatları açıklandı!

Ramazan ayına sayılı günler kaldı. Ramazan sofralarının baş tacı Ramazan pidesi fiyatları belli oldu mu? Bu yıl sofralarımıza Ramazan pidesi kaç liradan gelecek? İftar ve sahurun dumanı üstünde pidelerinin fiyatları şehirden şehire az da olsa farklılık gösterebiliyor. 2017 yılı Ramazan pide fiyatlarını merak ediyorsanız haberimize bakmanız yeterli… Son gelen bilgilere göre; Kayseri’de, Ankara’da, Trabzon’da ve İstanbul’da Ramazan pidesi fiyatı belli oldu.

Geçtiğimiz yıl 2,50 TL olan Ramazan Pidesinin fiyatının bu yıl ne kadar olacağı merak konusu oldu…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi Halk Ekmek bu yıl ramazan pidesinin fiyatını değiştirmediklerini belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediyes, Halk Ekmek geçtiğimiz yıl olduğu gibi  350 gr pideyi 85 kuruştan satışa sunacak.İstanbul’da Halk Ekmek dışında satılacak pide fiyatı ise 2 TL olarak belirlendi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde ülkemizde uygulanacak olan pide fiyatı ülke genelinde azami 6 lira 60 kuruşun üzerinde olmayacaktır. 2015 ve 2016 yılında pidenin kilogram fiyatı 6 lira olarak uygulanmıştı. Örneğin Ankara’da geçen yıl 250 gram pide 1,5 lira iken, bu ramazanda Ankara’da 300 gram pidenin fiyatı 2 lira olarak belirlenmiştir.” dedi.Kaynak: Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu

Trabzon Fırıncılar Odası tarafından Ramazan pidesinin fiyatı belirlendi. 2016 yılında Trabzon’da 3 lira olan 500 gram susamlı pide bu yıl 3.25, yine geçen yıl 540 gram olan susamsız pidenin fiyatı 3 liraya yükseldi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Halk Ekmek’in ramazan pidesi fiyatını bu yıl değiştirmediği belirtildi. Açıklamada, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 350 gram pidenin 85 kuruştan satılacağı bildirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, bu sene de 250 gram pideleri 70 kuruşa satacak.  Geçen yıl 3 lira olan 500 gram susamlı pidenin fiyatı bu yıl 3.25, 540 gram olan susamsız pidenin fiyatı ise 2.75’ten 3 liraya yükseltildi.

Karabük Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen, Ramazan pidesinin Karabük’te 350 gramlık susamlı pidenin 2.25 TL’den satılacağını kaydetti. Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, Ramazan ayında pide fiyatlarına zam olmayacağını söyledi. Denizli’de 300 gram Ramazan pidesinin 1,5 lira olacak. Manisa da ise alınan kararla birlikte geçen yıl ramazan ayında 250 gramı 1 lira 50 kuruştan satılan pide, bu yıl da aynı fiyattan satılacak.

Edirne’de Ramazan pidesine 50 kuruş zam yapıldı. Yeni zamla birlikte 300 gram ramazan pidesinin fiyatı 2 liraya yükseldi” diye konuştu.

Kastamonu’da ise, Ramazan pidesinin geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda 2 liradan satışa sunulacak.

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Selim Açık, illere göre fiyatların değiştiğini ifade ederek Kayseri’de Ramazan pidesi fiyatının 400 gr 2 TL olduğunu açıkladı.
Ramazan ayı, 27 Mayıs Cumartesi günü başlıyor; ilk teravih namazı 26 Mayıs Cuma akşamı kılınacak ve cumayı cumartesiye bağlayan gece ilk sahur yapılacak. 24 Haziran 2017 Cumartesi günü Arefe günü. Bayramın ilk günü hafta sonuna denk geldiği için çalışanlar ekstradan sadece 2 gün tatil yapabilecek. 2017 Ramazan Bayramı, 25 Haziran Pazar, 26 Haziran Pazartesi ve 27 Haziran Salı günü bitiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu