Televizyon

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’ye pahalıya patladı… RTÜK o ifadeyi affetmedi

RTÜK üyesi İlhan Taşcı’nın, Beyaz TV’de yayınlanan “Derin Futbol” programında Rasim Ozan Kütahyalı’nın canlı yayında  kullandığı küfür nedeniyle RTÜK Başkanlığı’na yaptığı başvuru sonuçlandı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Rasim Ozan Kütahyalı’nın ve tepkilere neden olan kullandığı küfür nedeniyle Beyaz TV’ye para cezası verdi.

RTÜK üyesi İlhan Taşcı’nın, Beyaz TV’de yayınlanan “Derin Futbol” programında Rasim Ozan Kütahyalı’nın kullandığı küfür nedeniyle RTÜK Başkanlığı’na yaptığı başvuru sonuçlandı.

Taşçı, Twitter’dan yaptığı açıklamada, RTÜK’ün Beyaz Tv’ye para cezası verdiğini duyurdu. Taşçı, “RTÜK, şikayet dilekçemiz üzerine Rasim Ozan Kütahyalı’nın “kirli ve düzeysiz” dili nedeniyle Beyaz TV’ye oybirliğiyle yüzde 3 para cezası verdi. @RasimOzan_K Üst Kurulun oybirliğiyle aldığı kararı da değerlendirirsin!” dedi.

HAKLI TEPKİLERE NEDEN OLDU

Kütahyalı, Beyaz TV’deki Derin Futbol programında eski hakem Ahmet Çakar’ın yanına giderek, “Hocam, ‘Sukiyo’ şarkısını söyle” demiş, “u” harfi yerine “i” harfini kullanarak “S…yo, S…yo” diyerek tempo tutmuştu.

RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyesi İlhan Taşcı da, “Rasim Ozan Kütahyalı utanmıyor, küfrediyor, RTÜK ise üç maymunu oynuyor!” diyerek RTÜK’e dilekçe vermişti.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin de, “Derin Futbol” programı hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı.

Kütahyalı, programda küfür ettiği eleştirileri karşısında Twitter hesabından kendisini şu ifadelerle savunmaya çalışmıştı:

“Levent Kırca’nın 30 sene önceki, ‘İski Skeci’ Türk TV tarihine geçmiş bir skeçtir. ‘Jetski skeci’ de öyle. Hâlâ izleniyor bu klasikler. Beyaz Futbol da şimdiden bir Türk TV klasiğidir. ‘Sukiyo’ bölümü de 30 sene sonra izlenecek. İdeolojik kinle bizlere saldıranlar unutmasın bunu…”

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu