Televizyon

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’ye pahalıya patladı

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol adlı programda Boşnaklar hakkında çirkin bir ifadeyi dillendiren sonrasında kanal yönetimi tarafından kovulan Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’nin RTÜK’ten rekor ceza yemesine neden oldu. başını yaktı.

YAYIN DURDURMA VE AĞIR PARA CEZASI GELDİ

RTÜK, Boşnaklara yönelik hakaretamiz ifadesinden dolayı Rasim Ozan Kütahyalı’nın katıldığı programı yayınlayan Beyaz TV’ye çok ağır cezalar kesti. Kütahyalı’nın katıldığı program 5 kez durduruldu. Bu program yerine 5 hafta belgesel yayınlanacağı öğrenildi. Ayrıca Beyaz TV, reklam gelirlerinin yüzde 5’i kadar ceza ödeyecek.

Üst Kurul, kanalın; RTÜK Yasası’nın, “Irk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farkı gözeterek toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz”, “Toplumun millî ve manevî değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” ve “Türkçenin, özellikleri ve kuralları bozulmadan doğru, güzel ve anlaşılır şekilde kullanılmasını sağlamak zorundadır; dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez” yayın ilkelerine aykırı hareket ettiğine karar verdi.

 BELGESEL YAYINLAYACAK

Kanalın reklam gelirlerinin yüzde 5’i tutarında ceza kesildi. Kütahyalı’nın katıldığı futbol programının 5 kez durdurulmasına karar verildi. 5 hafta boyunca Beyaz TV program yerine belgesel yayınlayacak. Bu cezanın tekrar kesilmesi durumunda kanalın yayın lisansının iptali gündeme gelecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu