Sinema

Recep İvedik 5 ne zaman vizyona girecek? Şahan Gökbakar tarih verdi

Şahan Gökbakar’ın gişede reyting rekorları kıran filmi Recep İvedik serisinin 5. filmi yolda. Recep İvedik 5 filminin vizyon tarihi belli oldu. Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, sevenlerinin merakla beklediği Recep İvedik 5 filminin vizyon tarihini sosyal medya hesabından açıkladı. İşte, Şahan Gökbakar’ın yeni filminin vizyon tarihi…

Ünlü komedyen Instagram hesabından yeni bir Recep İvedik fotoğrafı paylaştı. Gökbakar, Recep İvedik5’in vizyon tarihi olarak yeni yılın 17 Şubat’ını işaret etti.

Recep İvedik 5 17 Şubat 2017 tarihinde sinemaseverlerle buluşacak. Filmin yönetmenliğini diğer Recep İvedik filmlerinde olduğu gibi Togan Gökbakar’ın yapması bekleniyor. Filmle ilgili diğer detayların, oyuncu kadrosunun da önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

2014 yılının gişe şampiyonu senaryosunu Togan Gökbakar’ın yazdığı ve başrollünde Şahan Gökbakar’ın oynadığı Recep İvedik olmuştu. 28 hafta gösterimde kalan filmi 7 milyon 375 bin kişi izlemiş, film 73.1 milyon lira gişe hasılatı rakamına ulaşmıştı.

Türkiye sinemalarında en çok izlenen ikinci film ise Hakan Algül’ün yönettiği, başrollerini Demet Akbağ ve Ata Demirer’in oynadığı Eyvah Eyvah 3 oldu. Filmi 3 milyon 414 bin kişi seyretti ve 35 milyon lira gişe hasılatına ulaştı.

Türkiye’de en çok izlenen Türk filmleri

Box Office Türkiye verilerine göre Türkiye sinemalarında en çok izlenen filmler listesinin en başında Türk filmleri bulunuyor.

Tüm filmler rekorlarında ilk 15’ten sonra yabancı filmleri görmeye başlıyoruz. Bu durumu dünyada izlenme rekorları kıran Avatar, Titanik veya Jurassic Park değiştirememiş hatta yabancı filmlerin başında Hızlı ve Öfkeli serisinin 7. filmi geliyor.

Liste başı film ise Recep İvedik 4. Recep İvedik serisinin dördüncü filmi 20 haftada 7,3 milyon kişi tarafından izlenmiş. Recep İvedik serisinin dört filmi de tüm yabancı filmlerin üzerinde bir izlenme başarısı yakalamış durumda.

Recep İvedik Serisi, Türkiye'de en çok izlenen filmler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu