Gündem

Reina’daki saldırıda kurtulan Amerikalıdan duygusal sözler

Yılbaşı gecesini İstanbul’da Reina’da geçirmek isteyen ve meydana gelen terörist saldırısında yaralanan Amerikan vatandaşı William Jacob Raak ülkesine dönerken gazetecilerin sorularını cevapladı. Türkiye hakkında çok duygusal açıklamalar yapan Raak saldırı sırasında iki kez ateş almış cep telefonuna gelen kurşsun sayesinde ölümden kurtulmuştu. Teröristlerin yaralıları tekrar taradığını belirten Raak ölü taklidi yaparak hayatta kaldığını bakın nasıl anlattı…

Ortaköy’deki eğlence mekanı Reina’da meydana gelen terör saldırısında yaralanan ABD’li William Jacob Raak, ülkesine dönerken gazetecilerin sorularını yanıtladı ve Türk halkına iyi dileklerini bildiren duygusal bir konuşma yaptı. Saldırıda 9 arkadaşı ile mekanda bulunduğunu bildiren Jacob Raak’ın hayatını cep telefonunun kurtardığı da söyledi. Raak çok da o gece hakkında konuşmak istemediğini belirterek teröristlerin sıktığı kurşunlardan birinin bacağına isabet ettiği, diğerinin ise cep telefonunu parçaladığı bildirildi. Doktorların açıklamasına göre eğer kurşun Raak’ın telefonun yerine vücuda isabet etmiş olsaydı, atardamarın hasar görebilecek ve Raak’ın ölmüş olabileceğini belirttiler.

Ambulansla havalimanına getirildi

Amerikan vatandaşı Raak, ülkesine dönmek üzere Atatürk Havalimanı’na ambulans ile getirildi. Raak yanındaki otel görevlilerine de minnetlerini belirtti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Raak olanlarla ilgili fazla konuşmak istemediğini vurgulayarak olay sırasında beraberindeki 9 kişiyle orada olduklarını belirti ve ABD’ye gittiğinde uyandığında, kendisini kahvaltı yaparken bulmayı umduğunu söyledi. Raak, “Diğer yaralıların da bir an önce iyileşmelerini umuyorum. Tekrar geri gelmek istiyorum. Burası çok güzel bir ülke. İnsanları çok iyi. Arkadaşlarım bana çok iyi yardımcı oldular. Sürekli yanımda oldular.” dedi.

Reina’daki saldırıda kalçasından vurularak yaralanan William  Jake Raak, ülkesinin önemli haber kanallarından NBC’ye neler anlatmıştı?

Jaak, NBC’ye verdiği röportajda şunları anlatmıştı:

“Beni vurduğu zaman hiç kıpırdamadım. Sadece beni vurmasına izin verdim. İlk vurulduğumda yerde yatıyordum. Zaten vurulmuş insanlara ateş ediyordu. Büyük bir trajediydi. Kulübün içinde ne olduğu konusunda konuşmak istemiyorum. Çok güzel bir ülke burası. Size böyle bir şeyin olması çok yazık. Buradaki herkes için de böyle düşünüyorum. Çok üzücü. Herkese en iyi dileklerimi iletiyorum. Çok iyi insanlarla tanıştım. 9 kişiydik. 7 kişi yaralandı.Tekrar gelmeyi isterim biraz daha güvenli olduğunda. Çok güzel bir ülke insanlar da iyi. Bu talihsizlik için üzgünüm. Çok iyi adamlarla tanıştım bu adam sürekli yanımdaydı. Four Seasons Oteli benimle sürekli ilgilendi.”

Birlikte olduğu 9 kişiden 7’sinin vurulduğunu anlatan ve olayı anlatırken gözleri dolan Raak, “Birilerinin ateş ettiği söylendiği zaman ilk başta inanmamıştım. Ancak saldırganın gelişini ve mekanda bulunan herkese ateş ettiğini görünce neler olduğunu anladım. Sadece yapabildiğim kadar sessiz olmam ve hareketsiz kalmam gerekiyordu. Sanırım bütün bunların ortasında en şanslı olan bendim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Başa dön tuşu