SinemaYerli Dizi

Reis filmi ertelendi, yeni vizyon tarihi ne zaman?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu alan Reis isimli filmin vizyon tarihi ertelendi. Reis filmi neden ertelendi? Film ne zaman sinemalarda gösterime girecek? Konuyla ilgili açıklama Kafkasör Film Akademisi’nden geldi.

Kafkasör Film Akademisi tarafından yapılan açıklamada filmin yeni vizyon tarihinin 9 Aralık olarak belirlendiği ve filmin her ülkede ve her şehirde sorunsuz bir şekilde izleyiciye ulaşmasıiçin bu kararın alındığını belirtti.

Reis filminde Erdoğan’ı Reha Beyoğlu; eşi Emine Erdoğan’ı ise Özlem Balcı canlandırıyor. Filmde rol alan oyuncular arasında Ercan Demirel, Volkan Başaran, İsmail Hakkı ve Ebru Üstüntaş gibi isimler yer alıyor. Reis filminin çekimleri İstanbul, Kırklareli, Bursa, Lefkoşa ve Gazimagusa’da yapıldı. Kıbrıs’ta filmin önemli bir kesimini oluşturan “Kasımpaşa” dokusu için bir plato inşa edildi. Filmde 3 farklı döneme ait kıyafetler için toplam 2 bin 500 metre kumaş kullanılırken; prodüksiyon malzemeleri de 14 tırla İstanbul’dan Kıbrıs’a taşındı. Reis filmi dört aylık ön hazırlık, üç aylık çekim ve iki aylık post prodüksiyon çalışmasından sonra tamamlandı. Film 9 Aralık’ta vizyona girecek.

https://www.youtube.com/watch?v=5bpxRX19GJ0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu