İnternet

Rekabet Kurulu Sahibinden.com hakkında soruşturma açtı

Sahibinden.com’un ana şirketi Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş. hakkında soruşturma başlatıldı. Rekabet Kurulu, Türkiye’nin  en önemli seri ilan sitelerinden olan sahibinden.com hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.Rekabet Kurumu resmi sayfasında yapılan açıklamada soruşturmanın Sahibinden.com’un aşırı fiyat uygulaması nedeniyle açıldığı ifadesine yer verildi.

AŞIRI FİYAT UYGULANDI MI?

Yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanılıyor:

Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş.’nin hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi ve belgeler ile yapılan tespitleri 04.05.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-15/175-M sayı ile karar verdi.

Bilindiği üzere 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesi, hâkim durumun kötüye kullanılmasını yasaklamaktadır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu