Teknoloji

Rekabet Kurumu yüksek fiyatta oyun satan firmalara ceza yağdırdı! Hangi firma ne kadar ceza aldı?

Rekabet Kurumu, normal fiyatların üstünde oyun satan firmalara ceza yağdırdı. Rekabet Kurumu bir süre önce elektronik cihaz ve oyun satışı yapan firmalara soruşturma açmıştı. Soruşturma neticesinde başta Teknosa olmak üzere birçok firma milyonlarca lira cezaya çarptırıldı.

Rekabet Kurumu, geçtiğimiz aylarda bilgisayar ve konsol oyunları ile tüketici elektroniği ürünleri alanlarında faaliyet gösteren firmalar ile ilgili büyük bir soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmanın ardından Rekabet Kurumu hangi firmaya ne kadar ceza kestiğini açıkladı.

Yapılan açıklama ile; perakende fiyatların tespiti konusunda anlaşma içinde olduğuna, bu suretle adı geçen teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiklerine, dolayısıyla aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca adı geçen şirketlere idari para cezası verilmesine karar verildiği belirtildi.

Hangi firmalar ne kadar ceza aldı?

Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.’ye 2.307.544,54 TL

Gold Teknoloji Marketleri San. ve Tic. A.Ş.’ye 1.489.549,58 TL

Kliksa İç ve Dış Ticaret A.Ş.’ye 1.192.116,00 TL

Vatan Bilgisayar San. ve Tic. A.Ş.’ye 10.363.565,71 TL

Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Tic. A.Ş.’ye 863.538,50 TL

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.’ye 7.651.563,82 TL.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu