Televizyon

“REKLAM KONUSUNDA DUYARLIYIZ”

 

Genel Müdür İbrahim Şahin, TRT’nin geldiği noktayı anlattığı konuşmasında relamlar konusundaki hassasiyetleriyle ilgili detaylar verdi.

 

TRT Reklam Alımında da Duyarlı

TRT’nin 3 buçuk kanaldan 14 kanallı bir televizyon haline geldiğini ifade eden Şahin, günde 670 programın yayınlandığını söyledi.

“TRT Çocuk’ta, Çocuklara Zararlı Ürünlerin Reklamını Yayınlamıyoruz”
Çocukların eğitimine önem verdiklerini anlatan Şahin, çocuk kanalına alınan reklamların titizlikle incelendiğini belirtti.
Şahin, “Yurtdışından aldığımız çizgi filmlerde çocukları ruh dünyaları allak bullak oluyor. Çünkü çocuklarımızın dünyayı dizayn edeceğini de dikkate alırsak, Çocuklarımızın zihinlerinin berrak, aydın inanç sistemlerinin çok kaliteli düzgün bir yapıda temel edilmiş olması gerekiyor. TRT Çocuk, TRT1’den sonra reklam mecrası en kıymetli yerlerden biri.. Reklam ihalesini kazanan firmaya kesinlikle çocuklara zararlı yiyeceklerin, içeceklerin ve zararlı ürünlerin TRT Çocuk kanalında yayınlanamayacağını kendileri bildiği içinde böyle bir reklam almamaları talimatı verdik” dedi.
Vericiler Yenilendi
4 yılda 360 milyon lira yatırım yapıldığını ifade eden Şahin, sınır boylarındaki bütün vericilerin yenilendiğini söyledi.
TRT Genel Müdürü Şahin, “Mesela sınır boylarında, sahillerde gezdiğiniz zaman yabancı ülkelerin TV ya da radyolarının kontrolünde olursunuz. Çünkü vericilerimiz zayıf olduğu için bizim tarafı bastırıyorlar. Biz bunu tersine çevirdik. Tüm sınırlarımız başta olmak üzere tüm vericilerimizi yeniledik ve güçlendirdik. Yayınlarımız şimdi Yunanistan’dan, Suriye’den, Ermenistan’dan, Irak’tan, İran’dan takip ediliyor. Bu da bize çok ciddi bir prestij ile TRT’nin dinlenmesi ve izlenmesi fırsatı kazandırıyor.” diye konuştu.
“TRT Haber En Çok İzlenen Haber Kanalı”
İbrahim Şahin, TRT Haber’in başarısına da şu sözlerle değindi:
“TRT Haber, haber kanalları içersinde en çok izlenen haber kanalı, bundan dolayı da mutluyuz.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu