M.Bey/ÖzelMedya

Reuters muhabiri açıkladı… Myanmar’da tutuklanan iki TRT World çalışanı serbest bırakılıyor

Myanmar’da görev sırasında görüntü almak için drone kullandıkları gerekçesiyle aylardır hapiste tutulan biri muhabir biri kameraman  iki TRT World çalışanının serbest bırakılabilecekleri haber veriliyor. Singapurlu kameraman Lau Hon Men, Malezyalı muhabir Mok Choy Lin çıkarıldıkları mahkemede 2 ay hapis cezasına çarptırılmışlardı.

HABERİ REUTERS MUHABİRİ ERCAN GÜRSES DUYURDU

TGRT; Show TV, NTV gibi TV kanallırını haber merkezlerinde uzun süre muhabirlik yapan en son Reuters Haber Ajansı muhabiri olarak kariyerine devam eden Ercan Gürses, Reuters’in haberine dayanarak sosyal medya hesabından TRT World çalışanı iki gazetecinin serbest bırakılacağı bilgisini paylaştı.

Deneyimli muhabir, haberi “Myanmar polisi 2 TRT çalışanını serbest bırakıyor” ifadesiyle paylaştı.

 

TRT World’ün muhabir ve kameramanı görev için geldikleri Myanmar topraklarında görüntü almak için drone kullanmaları gerekçe gösterilerek polis yetkilileri tarafından önce gözaltına alınmış sonrasında mahkemeye çıkarılarak 2 ay hapis cezası almışlardı.

MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu