MagazinYoutube

Reynmen’in Ela klibinin görüntüleme sayısıyla ilgili tartışmaları bitirecek öneri

Ünlü genç YouTuber Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş’ın Ela şarkısına çektiği video klibin YouTube’daki izlenme oranları tartışmaya neden oldu. Görüntüleme rakamlarının fake/sahte olup olmadığı merak edilirken Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu geçtiğimiz günlerde yazdığı yazıda Reynmen’e “verileri açıkla” çağrısı gelmişti.

ALİ EYÜBOĞLU’NUN ELA ÇAĞRISI

Ela klibi bugün itibarıyla YouTube’da 69 milyon rakamına yaklaştı. Şimdilerde herkes bu rakamın ne derece gerçeği yansıtıp yansıtmadığını merak ediyor.

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, “Reynmen YouTube trafiğini açıklasın” başlıklı yazısında YouTube’da arka plan rakamlarını paylaşarak bu tartışmalara son verebileceğini yazdı.

Ali Eyüboğlu, dikkat çeken yazısında şunları kaydetti:

YouTube’un iş ortaklarından WediaCorp’un sahibi Funda Şen, ‘Magazin Noteri’nin canlı yayınında dile getirdi, Reynmen’in yapması gerekeni:“YouTube, ürettiği içeriği paylaşmak için hesap açan her abonesine izlenmelere dair raporlama yapar. Arka planındaki izlemelerin hangi ülkelerden olduğu, yaş grupları ve cinsiyetleri gibi bir dizi veriyi görür kanalı açan…”

YouTube’daki yüksek izlenme oranları her dönem tartışıldı. Dün İrem Derici ve Aleyna Tilki konuşuluyordu, bugün Reynmen’in izlenmelerinin gerçek mi, sahte mi olduğu gündem konusu. Reynmen, bu tartışmayı bitirmek ve kendisini eleştirenleri susturmak istiyorsa ‘Ela’ videosunun YouTube’un arka planındaki verileri açıklamalı.

Reynmen, yapar mı bunu?
Rekor getiren tıklanmaların ezici çoğunluğu Türkiye’dense yapar. Şayet izlenme trafiğinin çoğu sahte tıklanmaları en ucuza satan Hindistan ve Rusya gibi ülkelerdense yapmaz, yapamaz.

REYNMEN’E KÜFÜR TEPKİSİ

Öte yandan Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş’ın küfür içerikli paylaşımına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Bir takipçisinin, “Şarkıların bayağı milyon izlendi. Ünlülerin iyi ve kötü tepkilerine ne demek istiyorsun?” sorusuna karşılık, Reynmen’in verdiği  “Hepsine çok teşekkür ederim. Yorumları benim için çok değerli iyi veya kötü, ama bazı or…” şeklindeki cevap hayal kırıklığına neden oldu.

Ali Eyüboğlu aynı yazısında bu küfürlü paylaşım için Reynmen’in ayıp ettiğini yazdı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu