ManşetYerli Dizi

Reyting kaygısı Paramparça’nın senaryosuna zarar mı veriyor?/Asrtolog Filiz Özkol yazdı

Ünlü Astrolog Filiz Özkol, Paramparça dizisiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Başarılı oyuncu Nurgül Yeşilçay’la olan dostluğuna vurgu yapan Özkol’un Paramparça’nın senaryosundaki seyire itirazı var.

İşte astrolog Filiz Özkol’un penceresinde Paramparça dizisiyle ilgili değerlendirme…

Reyting Kaygısı Paramparça’nın senaryosuna zarar mı veriyor?

Astrolog Filiz Özkol
Astrolog Filiz Özkol

Zamanımın olmadığından mı yoksa gerçekten dizilerden ‘’gık’’ geldiği için mi televizyon müdavimi olamadım gitti. Akşam iş dönüşü evde şöyleee yayılıp müzik, kahve ve kitaplarım bana yetiyor. Uzmanların dediğine göre; sürekli televizyon izlemek beyin fonksiyonları üzerinde hasar oluşturuyormuş. Neyse ben ucuz kurtulanlardan olsam gerek vertigo denen baş dönmesiyle durumu idare ediyorum.

Paramparça dizisine bulaşmam ise sevgili Nurgül Yeşilçay yüzünden oldu. Kendisini özel olarak seviyorum Abla- kardeş kıvamında olduğumuz için. İzlemesem ikimizin dostluğuna saygısızlık olur diye pazartesi akşamları nefes nefese evdeyim.

Hemen hızlıca yemek ve pijamalarımla ekran karşısındayım. Ben eleştirmen değilim tabii. Gazetemin değerli eleştirmeni Yüksel Aytuğ bu işi hakkıyla yapan ve bence en iyi eleştiri yazarı olarak birçok meslektaşını geride bırakan canım arkadaşım. Benimki ufak bir dokundurma..

Ah paramparça!.. Yüreğim oldu sayende bin parça. Senaristi, adına yakışır bir şekilde diziyi yamalı bohçaya çevirdi. 1990 yıllarında ağlaya ağlaya izlediğimiz Türk Filmleri bile bu kadar bizi sersemletmezdi. Sayende ‘’Vertigom’ azdı.

Nurgülüm diziden 52. bölümde ayrılıyormuş. Kaçıncı bölümdeyiz bilmiyorum ama şu bölüm bir an önce gelsin de ben de kurtulayım. Her şeye rağmen oyuncu kadrosundaki oyuncuların mükemmel oynadıklarını söyleyebilirim. Gerçekten rollerinin haklarını layıkıyla veriyorlar.

Benim derdim senaryo. Reyting kaygısı, var olan kaliteyi bozuyor. Dizileri uzatmak yerine ağız tadıyla bir senaryo akışı sağlayıp zamanında noktayı koysalar olmaz mı? Ben dizi matematiğinden anlamadığım için son sözü yine erbabına bırakmak istiyorum. Sürç-i lisan ettiysek af ola..

KaranIık gecede önemIi değiIdir yıIdızIarı görmek, gündüzIeri görebiImek marifet, sevmek önemIi değiI, yıllarca vazgeçememek marifet! (anonim)

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu