SporTelevizyon

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’ye açtı ağzını yumdu gözünü

Süper Lig 28. haftasında Konyaspor deplasmanında 3 puan kaybeden Fenerbahçe’nin oynadığı futbol ve hoca taktiklerini masaya yatıran eski Fenerbahçeli oyuncu ve yorumcu Rıdvan Dilmen açtı ağzını yumdu gözünü. “Fenerbahçe’nin hocası böyle olmaz!” diyen Dilmen NTV Spor’da yayınlanan programda Fenerbahçe için uyarılarda bulundu.

Dün gece oynanan Torku Konyaspor – Fenerbahçe mücadelesinin ardından  NTV Spor’da yayınlanan %100 Futbol programında konuşan ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dilmen yöneticisinden hocasına ve kalecisine kadar Fenerbahçe’nin akıbeti hakkında önemli uyarılar yaptı. Dilmen’in, daha önceki sözlerinin ve uyarılarının dikkkate alınmasının ceremesinin çekildiğini ima eden konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

Öncelikle sözlerine kaleci Volkan ile ilgili yorumlarla başlayan Rıdvan Dilmen; “Pereira’yla Aykut Kocaman’ın oynatmak istediği oyun hemen hemen aynı. Maç öncesi favori, kalite farkından dolayı Fenerbahçe’ydi. Fenerbahçe’de ne olursa olsun Volkan Şen’in sahada kalması lazım. Ağrıları olduğunu biliyorum ancak kesinlikle çıkmaması lazım. Çünkü, Fenerbahçe’de her an bir şeyler yaratabilecek oyuncu o.” diyerek Volkan Şen’in ne pahasına olursa olsun oyunda kalmasının gerekliliğinin altını çizdi.

Rıdvan Dilmen, Aykut Kocaman ile ilgili görüşlerini “Aykut Kocaman dünya teknik direktörüdür.  En önemli şey haddini bilmektir. Senin arabanın 140 km hızı varsa 150 km yaparsan sanayiye gidersin. Konyaspor elindeki imkanlarını bilerek olabilecek en iyi oyunu oynamaya başladı. Fenerbahçe önlem alması çok kolay bir takım. Karşısında da önlemi en iyi yapan takım var. Ben söylüyorum Aykut Kocaman dünya teknik direktörüdür. Tarzını, oyun stilini beğenmeyebilirsin. Konyaspor başkanı da beğenmiyordu, şimdi ne oldu diye soruyorum.” şeklinde ifade etti.

Konya ile Fenerbahçe arasında kalite bağlantısı

“Konya takımı 2016’da Borussia Dortmund’la beraber yenilmeyen iki takımdan birisi. Dar alanda oynamaya çalışan, iyi savunma yapan bir takım. Ancak güneşe kar dayanmaz derler ya öyle bir durum oldu ve gol geldi. İlk yarıda geriye düşmesine karşın Fenerbahçe’nin hakimiyetinde geçen bir ilk yarıydı. İki takım da tok bir futbol oynuyor. Fenerbahçe’yle Konyaspor arasındaki 10 puanlık farkın nedeni de tamamen oyuncular arasındaki kalite farkından kaynaklanıyor.”

Şampiyonluk yolunda beraberlik tehlikeli

“İki maçta 1 puan ciddi bir yaradır” diyen Dilmen, Fenerbahçe’nin iki haftada sadece 1 puan almasının altını da “Fenerbahçe için geçen hafta eyvah şampiyonluk gidiyor derken Kasımpaşa devreye girmişti. Fenerbahçe için yarış elbette sürer ama iki maçta 1 puan ciddi bir yaradır. 65. dakikaya kadar oyun Fenerbahçe’nin hakimiyetinde gibi göründü ancak bu dakikadan itibaren Konyaspor fiziksel farkını ortaya koymaya başladı. Volkan Şen’in çıkışından sonra Fenerbahçe’nin ciddi bir pozisyonu yoktu. Fernerbahçe’nin bu oyunu karşısında ligde topladığı puanın fazla olduğunu düşünüyorum. Maçlar 1-0, 1-0 giderken uyarıyorduk ancak bize kızanlar oldu.”sözleriyle çizdi.

Yönetim hatalı davranıyor

Fenerbahçe yönetimi ile ilgili görüşlerini de programa aktarın Dilmen; “Fenerbahçe yönetimi bu sezon çok büyük hatalar yaptı. Pereira dışında da sorunlardan bahsediyorum. Mesela Fenerbhaçe’nin çok problemli iki santraforu var. Biri kilo problemi olan, açık alanda etkisiz, yan toplarda zayıf bir Fernandao, diğeri koskocaman bir soru işareti olan Van Persie. Görüyoruz işte van Persei “Ayağım ağrıyor” dedi çıkmadı maça. Fenerbahçe’nin bu ikilisi ilk yarıda da böyle miydi, evet böyleydi. O zaman devre arasında bir golcü alacaktın. ” dedi.

Dilmen,  Hocayı da eleştirdi

“Bir tarafta saniye saniye oyunu oynayan, yöneten bir teknik adam, diğer tarafta da saniye saniye takımını şampiyonluktan uzaklaştıran bir teknik adam. Şampiyonluğa oynayan Fenerbahçe o dakikada oyuna Ozan Tufan’ı sokmaz. Volkan Şen eğer sakatlığı nedeniyle “hocam beni çıkar” demediyse oyunda kalmalıydı. Bursaspor şampiyon olduğu sene, eğer gole ihtiyacı varsa forvete Ömer Erdoğan’ı atıyordu. Sen de çek bir stoperini öne, bir şey yap. Fenerbahçe teknik direktörü sakin olmak zorunda. Sürekli kavga eden bir adam olmaz. Kaptırmış gidiyor sanki Fenerbahçe’nin sol beki. Fenerbahçe futbol takımı Konya’ya tek santraforla gitti. Oynadı demiyorum gitti. Risk almayan bir Fenerbahçe teknik direktörü var. Orta saha çıkarıyor, orta saha sokuyor, bek çıkarıyor, oyuna bek alıyor. Böyle Fenerbahçe teknik direktörlüğü olmaz.” diyen hoca Fenerbahçe’nin hocası ile ilgili görüşlerini de böylece aktarmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu