GündemYaşam

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi neden öldürüldü

Türkiye, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin bir polis tarafından vurularak hayatını kaybetmesinin şokunu yaşıyor. 1972 İstanbul doğumlu olan Rize Emniyet Müdürünün şehit edilmesinde bir anlık öfkenin sonucu olarak yaşandığına dair bilgiler veriliyor. Verdi’yi vuran polis memurunun bir dönem Altuğ Verdi’nin yakın korumasını yaptığı haber veriliyor. Peki, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi neden vuruldu? Verdi’nin silahlı saldırıya uğramasının sebebi ne? İşte haberin detayı..

RİZE EMNİYET MÜDÜRÜNÜN VURULMASININ NEDENİ TAYİN TALEBİ

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit eden polis memurunun, Trafik Şube’de görev yapan İ.H.Ş adlı polis memuru olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, beraberinde personel müdürü ile birlikte makamında tayini nedeniyle bir trafik polisi ile görüştü. Talebi reddedilen trafik polisi, silahını çekerek Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye ateş etti. Saldırıda Verdi ve yanında bulunan iki kişi yaralandı.

VALİ’DEN AÇIKLAMA

Rize Valisi Kemal Çeber, yaşanan saldırı olaylı ilgili açıklama yaptı. Vali Çeber açıklamsında şu ifadeleri kullandı: “Altuğ müdürümüz şehit olmuştur, iki arkadaşımız yaralıdır. Şube müdürümüz bir de Altuğ müdürümüzün koruması. Olayı gerçekleştiren de maalesef Derepazarı ilçemizde görevli trafik polisi arkadaşımız. Bugün emniyetin görüş günü, herkese candan sarılan Altuğ müdürümüz, arkadaşlarla görüşüyor. O arkadaşla da görüşüyor, arkadaş dememek lazım, onunla görüşüyor. Bunlar görüşmeye girerken gerekli tedbirler alınmakla beraber, görüşmeden sonra dışarıya çıkıyor. Polis memuru silah teçhizatını alıyor çok ani ve hızlı bir şekilde makama geri dönüyor ve sonra hiçbir şey demeden, orada Altuğ müdürümüz ve personel şube müdürümüz var. Önce onları, daha sonra da içeriye müdahale için giren koruma arkadaşımızı yaralıyor. Altuğ müdürümüz buraya geldiğinde durumu oldukça ağırdı. Arkadaşlar her türlü müdahaleyi yaptı ama maalesef kaybettik. Mekanı cennet olsun. Bu arkadaşımız burada bir üniversite kazanmış, il merkezine gelmek istemiş, bu tip talepleri olmuş. Bu sanıyorum uygun görülmemiş. Ben ona polis memuru diyemiyorum, o hainle ilgili de bir şeyler sorduk. Bu sıkıntısının dışında sessiz, sakin, kendi halinde bilinen birisi. Tabi o bunun cezasını çekecek. Ama olan Altuğ müdürümüze oldu.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu