GündemMedya

Rota Haber’in sahibi Ünal Tanık gözaltına alındı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan “Rota Haber” isimli haber sitesinin genel yayın yönetmeni Ünal Tanık’ın Yalova’da gözaltına alındığı haber veriliyor.

Sabah gazetesinin haberine göre FETÖ’nün İstanbul il yapılanmasında yer aldığı iddia edilen, “Rota Haber” isimli internet haber portalının genel yayın yönetmeni olan ve “silahlı terör örgütüne üye olma” iddiasıyla aranan Ünal Tanık’ın, Altınova ilçesine bağlı Subaşı beldesinde bir ikamette saklandığı öne sürüldü.

Ünal Tanık’ın Yalova İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından söz konusu adrese düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı açıklandı.

Söz konusu ikamette gerçekleştirilen aramada çok sayıda doküman ve dijital materyale de el kondu. Tanık, emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul’a gönderilecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR