Medya

RTÜK Başkanı Şahin ve İsmail Saymaz arasında Twitter’da flaş polemik…

Gazeteci İsmail Saymaz ile RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin arasında flaş polemik…Saymaz’ın Şahin’in dünkü üst kurul toplantısına katılmamasını eleştirmesi ikili arasında polemik yaşanmasına neden oldu.

En son adresi Halk TV olan gazeteci İsmail Saymaz, dünkü üst kurul toplantısına katılmayan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’i eleştirince ikili arasında Twitter üzerinde yaşanan bir polemik başladı.

İsmail Saymaz, geçen hafta sonuna damga vuran Sevda Noyan’ın sözlerinin konuşulması beklenen dünkü üst kurul toplantısına katılmayan Ebubekir Şahin için “Başta Halk TV olmak üzere eleştirel yayın yapılan kanallardaki, suç niteliğinde olmayan ifadeleri bile hukuku eğip bükerek cezalandıran RTÜK’ün zehir hafiye başkanı, Ülke TV’de komşularını öldürme planı yapanlar sözkonusu olunca “rapor” alıyor” tweetini paylaştı.

Şahin de, İsmail Saymaz’ın bu tweetini alıntılayarak 3 ay önce belirlenen bir toplantısı nedeniyle şehir dışında olduğunu söyledi. İsmail Saymaz’ı yalancılıkla suçlayan ve özür dilemesini isteyen RTÜK Başkanı Şahin, “Yalan söylemeye uyanmıyormusun, birde gazeteciyim diye ortalıkta dolaşıyorsun. Gittiğin her yerden kovulman boşa değilmiş, yalancının tekisin. Nerden biliyorsun rapor aldığımı. Az biraz o çok savunduğun değerlere saygılı ol ve onurun varsa bu ahlaksız yalan için özür dile. Nedir sizdeki bu RTÜK ve RTÜK Başkanı düşmanlığı.Kaç kez söyledim.3 ay önce belirlenen başka bir toplantım sebebi ile şehir dışındaydım. Mazeretli değildim,raporlu hiç değildim sadece görevliydim. Halkımıza bile bile yalan söyleyerek kin ve nefrete sevk etmeyin.Yaptığınız suçtur” açıklamasını yaptı.

Şahin’in bu sözlerinden sonra da, İsmail Saymaz’dan “Rapor almamışsın da, mazeret bildirmişsin, ne fark eder? Nedir mazeretin? Açık açık, “Ülke TV’ye ceza vermeye elim gitmiyor” desene. Halk TV’ye ceza verirkenki zehir hafiyeliğini burada da göstersene. Senin TV yayıncılığıyla tek bir ilgin olabilir, ara sıra kumandaya basmak” cevabı geldi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu