Medya

RTÜK cezası Ebru Baki’yi programından mı etti?

RTÜK’ten ceza alan Habertürk TV’deki Ebru Baki’nin sunumuyla yayınlanan Para Gündem programının akıbeti merak ediliyor… Hafta içi her sabah 08:45 ile 11:00 arasında Habertürk ekranlarında izleyici ile buluşan program ile ilgili bir dönem yayınlanmama kararı alındı. Haberi, programın sunucusu paylaştı. Peki, Para Gündem programı yayından kalkacak mı?

RTÜK CEZASI BELİRSİZLİĞE SEBEP OLDU

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) son toplantısında ağırlıklı olarak yeni tip Coronavirus (Covid-19) ile ilgili yayınları mercek altına almış ve Habertürk’te Ebru Baki’nin sunduğu ‘Para Gündem’ programına ceza kesmişti.

RTÜK, “Hiçbir otorite tarafından teyit edilmemiş bilgilerin gerçeklik ve doğruluk ilkelerine aykırı bir şekilde izleyiciye aktarılması”nı cezaya neden olarak gösterirken, ünlü sunucu bu ceza karşısında “En azından bu kadar emek ceza ile sonuçlanmasaydı takdir, teşekkür beklemiyoruz ama bir de üzerine ceza yedik. Herkesi vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Çok haksız, adaletsiz buldum. Canım yandı” açıklaması yapmıştı.

Ebru Baki, dün kişisel Twitter hesabından bir açıklama yaparak, programın bir süre olmayacağını duyurdu. Baki, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bir süre program olmayacak, Sonrası için sizi bilgilendireceğim. Sizinle olmak hep güç veriyor. Sağlıkla kalın… İyi olun”
Para Gündem programının yorumcusu ve açıklamalarıyla çok tartışılan Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’den de Twitter’dan bir açıklama geldi. Aydemir paylaşımında şu mesajı verdi:

“Çok Kıymetli HABERTÜRK izleyicileri ve Para Gündem müdavimi kadirşinas izleyicilerimiz; herhangi bir sorun yok. Pandemi nedeniye programa kısa süre ara verdik. Sizleri habersiz bırakmayacağız ve en kısa sürede yine bir arada olacağız. Desteğiniz ve ilginiz için sonsuz teşekkürler”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu