Televizyon

RTÜK İsmail Küçükkaya’nın Bakan Fatma Betül Sayan Kaya haberine ne kadar ceza kesti?

RTÜK’ten Fox TV sabah haberlerini sunan İsmail  Küçükkaya’ya ceza…RTÜK, Küçükkaya’nın sabah programında Aile ve Sosyal Politakalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın eşinin telefonunda ByLock çıktığı için ondan boşandığı yolundaki haberi nedeniyle Fox TV’ye ceza kesti.

RTÜK İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN HABERİNİ AFFETMEDİ

Savcılık Küçükkaya’nın ifadesini almak için program kaydının gelmesini bekledi.  Kayıt üzerinden inceleme yapan RTÜK’ün kanala ‘haberler, soruşturulmaksızın veya doğruluğundan emin olunmaksızın yayınlanamaz’ gerekçeleriyle ceza kestiği öğrenildi. Cezanın kanalın bir aylık reklam gelirinin yüzde 3’üne denk geldiği kaydediliyor.

AİLE BAKANI İDDİAYI HEMEN YALANLAMIŞTI

İsmail Küçükkaya’nın Fox TV’de  sunduğu sabah programında  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın eşinde ByLock çıktığı için Kaya’nın eşinden boşandığı bilgisine yer verilmişti.

İddialar üzerine Bakan Kaya, habere sert tepki göstermiş ve bu haberlerin iftira olduğunu söylemişti. Konuyla alakalı Emniyet Genel Müdürlüğü’nden de açıklama yapılmış ve iddia yalanlanmıştı.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA ÖZELEŞTİRİ YAPMIŞTI

İsmail Küçükkaya, programında haberin arkasında olduğunu dile getirerek sözkonusu Bylock listesini gördüğünü iddia etmişti. Bakan Kaya’nın eşini de listede gördüğünü programında öne süren Küçükkaya, boşanma olayına canlı yayında girmesinin ise hata olduğunu kabul ederek, canlı yayında bunlar olabiliyor şeklinde konuşmuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu