Sinema

RTÜK tartışmaya neden olan Netflix filmi için harekete geçti

Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), Netflix’de yayımlanması beklenen, Türkiye’de “Minnoşlar” adıyla yer alan “Cuties” filmiyle ilgili rapor hazırladığı haber veriliyor.

RTÜK, Netflix’te yayınlanmadan tartışılmaya başlanan “Cuties” filmi için harekete geçti.

Hazırlanan raporun, 3 Eylül Perşembe günü görüşülmesi beklenirken, Aile, Çocuk ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da müdahil oldu.

RAPOR HAZIRLANDI

Netflix yayınlarıyla ilgili çalışma yapan bir üstü kurul uzmanı, “Cuties” filmiyle ilgili bir rapor hazırlayarak RTÜK Başkanlığına sundu.

Raporda, çocuk istismarı içerdiği iddia edilen yapımın Türkiye kataloğundan çıkarılması ve idari para cezası müeyyidesi uygulanması yer aldı.

RTÜK, raporu 3 Eylül Perşembe günü gündemine alacak.

CUTIES DİZİSİ HAKKINDA

Netflix’te 9 Eylül tarihinde yayınlanması planlanan “Cuties” filmi, 11 yaşındaki Amy isimli çocuğun dansçı olması macerasını anlatıyor. 96 dakikalık filmin yönetmeni Maimouna Doucoure, 2020 Sundance Film Festivali’nde Dünya Sineması Drama dalında En İyi Yönetmelik ödülünü kazandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu