Televizyon

RTÜK’ten Adnan Oktar’ın kanalına DEAŞ müeyyidesi

RTÜK’ten kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak bilinen Adnan Oktar’ın kanalı A9 TV kanalına müeyyide… RTÜK’ün DEAŞ’ı masum göstermeye çalışan ve tepki çeken yayını nedeniyle Adnan Oktar’ın kanalı A9 TV’ye müeyyide uygulanmasına karar verdiği haber veriliyor.

DEAŞ’I AKLAMAYA ÇALIŞTI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 13 Aralık’ta yaptığı toplantıda Adnan Oktar’ın A9 TV adlı kanalında yayınlanan bir programda, “Terör örgütü DEAŞ’ın Türkiye’deki eylemlerinin, terör örgütü PKK tarafından yapıldığı ve DEAŞ’ın üzerine yıkılmak istendiği, örgüt üyelerinin öldürülmesinin haram olduğu ve örgütün fikirsel sorunu varsa bunun Diyanet İşleri Başkanlığınca bastırılan ve Kur’an-ı Kerim’den sonra temel kaynak olan Buhari, Müslüm, Tirmizi ve Nesai gibi temel hadis kitaplarından kaynaklandığı ifadeleri kullanılarak bu temel eserler ile Diyanet İşleri Başkanlığının töhmet altında bırakılması” konusunu ele aldı.

Kanaldaki DEAŞ’ı masum göstermeye yönelik yayını nedeniyle, 6112 sayılı Kanun’un 8. maddesindeki “… Terör örgütlerini güçlü veya haklı gösteremez, …” hükmünü ihlalden A9 TV kanalına müeyyide uygulanması kararlaştırıldı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu