Medya

RTÜK’ten Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın programına yayın durdurma cezası

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) birbiri ardında verdiği cezalarla gündemde. Kuru, verdiği cezalara bir yenisini daha ekledi. Halk TV’de yer alan Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programına 5 kez program durdurma cezası geldi.

HALK TV’YE PROGRAM DURDURMA CEZASI GELDİ

Daha önce TELE1 TV’ye ve Fatih Portakal’ın sunduğu FOX Ana Haber’e 3 kez yayın durdurma cezası veren kurul bu kez Halk TV’deki Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programına 5 kez program durdurma cezası verdi.

CHP’li RTÜK Üyesi İlhan Taşcı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “RTÜK artık tam anlamıyla iktidarın sopası olduğunu ispatladı. Bugünkü Üst Kurul toplantısında, Sarayın işaretiyle; zorlama raporlarla, eleştirel yayın yapan (muhalif) tüm televizyonlara en ağır cezalar verildi. Halktv’deki Medya Mahallesi, 5 kez program durdurma cezası aldı” ifadelerini paylaştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu