Medya

RTÜK’ten tepki çeken Akit muhabirine ceza…

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin başkanlığında toplanan Üst Kurul, KRT ve Akit TV'ye cezayı kesti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin başkanlığında toplanan Üst Kurul, KRT ve Akit TV’ye cezayı kesti.

AKİT MUHABİRİNİN SÖZLERİ TEPKİ ALMIŞTI

RTÜK Başkanı Şahin’in başkanlığında toplanan Üst Kurul, önemli cezai kararlara imza attı. Üst Kurul, Akit TV’ye ‘Gün Başlıyor’ isimli programda ‘Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nden yapılan canlı yayın sırasında, muhabirin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismini diğer terör örgütü liderleriyle birlikte sayarak, ”Kılıçdaroğlu gibi isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini” ifadeleri nedeniyle 6112 sayılı Yasa’da yer alan ”yayınlar siyasi ve felsefi düşünce ve benzeri nedenlerle ayrımcılık yapılamaz” hükmünü ihlalden idari para cezası verdi.

Akit TV’ye ‘Saklanan Tarih’ programında Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsına yönelik kastı aşan ifadeler sebebiyle de idari para cezası verildi.

KRT’YE DE CEZA GELDİ

Üst Kurul, KRT logosuyla yayın yapan yayıncı kuruluşun haber bülteninde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın terör örgütü PKK ve FETÖ elebaşları ile ruh ikizi olduğu, bunlarla beraber çalıştığı gibi ifadelerin 6112 sayılı Yasa’nın 8/1 maddesinin Ç bendinde yer alan ”yayınlar eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı, iftira niteliğinde ifadeler içeremez” hükmüne aykırı olduğu kanaatiyle KRT’ye idari para cezası ve 2 kez program durdurma cezası müeyyidesi uyguladı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu