Televizyon

RTÜK’ün baskısı altındaki Maske Kimsin Sen yayından kaldırılıyor

Yayınlandığı ilk günden beri tartışma konusu olan ve sosyal medyada bir kesim tarafından satanizm propagandası yapmakla suçlanan Maske Kimsin Sen programının yayından kaldırıldığı haber veriliyor.

FOX TV ekranlarında yayınlanan Maske Kimsin Sen yarışması, ekranlara geldiği ilk günden itibaren tartışma konusuydu. Ünlü isimlerin maske ve kostüm ile kimliklerini gizleyerek şarkı söylediği program, ilk olarak sosyal medyadaki paganizm ve satanizm propagandası yaptığı iddialarıyla gündeme gelmişti.

“TÜRK TOPLUMUNUN TEMEL DEĞERLERİNE AYKIRI” BULUNDU

Geçtiğimiz günlerde ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgede, Türk toplumunun temel değerlerine aykırı unsurlar taşıdığı gözlenen ve son günlerde özellikle yabancı içeriklerin uyarlaması şeklinde ekranlara gelen televizyon programlarına karşı adım atılacağı belirtildi. Bu kararın Maske Kimsin Sen’e yönelik olduğu öne sürüldü.

Bugün ise programla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. ‘Maske Kimsin Sen’ adlı programın yayından kaldırıldığı öğrenildi. Reyting rekorları kıran yarışma, bir hafta sonra erken final yapacak.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu