Televizyon

RTÜK’ün Kanal D’ye kestiği “Ayşe Öğretmen” cezası kesinleşti…Kanal D ne kadar ceza ödeyecek?

RTÜK, Beyaz Show’a telefonla bağlanan ve konuşması Türkiye’de olay olan Ayşe Öğretmen’in sözlerini “terör propagandası” saydı ve Kanal D’ye ceza kesti.

RTÜK, Ayşe Öğretmen olarak bilinen kişinin Beyaz Show’a Diyarbakır’dan canlı bağlanarak, yaptığı açıklamayı  “terör propagandası” kapsamında gördü. AKP ve MHP’li üyelerin kararıyla verilen cezaya göre Kanal D, o ay aldığı reklam gelirlerinin yüzde 2’sini ceza olarak ödeyecek. Bu rakamın da yaklaşık 900 bin lira olacağı haber veriliyor.

 

“Programa katılan konuğun terör örgütünün kullandığı lisanı kullanması suretiyle” ifadesine yer verilen raporda: “Devletin terör örgütüne yönelik yürüttüğü askeri operasyonları masum insanların ölümüne sebep olan eylemler şeklinde ifade ettiği kanaatine varılmış olup, konuğun kullandığı söylemin, terör örgütünün faaliyetlerini meşru gösterme amacı taşıdığı izlenimi oluşmaktadır.” RTÜK raporunda, programın sunucusu Beyazıt Öztürk de suçlanarak, “Program sunucusu hiç müdahalede bulunmadığı gibi, programa telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli şahsı alkışlattırarak kişinin yaptığı açıklamaları desteklemiştir” denildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu