Spor

Rus Basını Fenerbahçe’nin L. Moskova galibiyetini nasıl yorumladı?

UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu’nda Fenerbahçe’nin  Lokomotiv Moskova’yı 2-0 mağlup etmesi Rus basınında geniş yer buldu. Peki, Rus basını Fenerbahçe’nin galibiyetini nasıl gördü?

Rus resmi haber ajansı Ria Novosti: “Tarasov, Putin tişörtü nedeni ile ceza alabilir” Rusyanın resmi haber ajansı Ria Novosti, bir UEFA temsilcisinin R-Sport’a verdiği demece dayanarak Lokomotiv’in orta saha oyuncusu Dmitry Tarasov’un maç sonrası formasının altına giydiği ve maçın pitimi ile formasını çıkartarak sahada bu tişörtle dolaşmasının ceza getirebileceğini yazdı.
Temsilcinin şu sözlerine yer verildi: “Disiplin kurallarının çiğnendiğini ve belirgin bir provokasyon olduğu görülüyor. Tarasov uzun süreli ceza alabilir, en az 10 maç. Lokomotiv Moskova takımı da bu olaydan dolayı yaptırım görebilir”

 

Sportbox.ru: “Lokomotiv’in şansı minimum” Rus spor yorumcusu Aleksandr Bubnov, Lokomotiv’in Fenerbahçe karşısında 2:0 yenilmesinin ardından, Lokomotiv oyuncularının bu karşılaşmaya hazır olmadıklarını ve bir sonraki tura geçmek için çok az şansa sahip olduklarını bildirdi.

Rus NTV kanalı: “Lokomotiv deplasmanda maçı Fenerbahçe’ye kaptırdı” Lokomotiv’in İstanbul’a gelişi olaysız geçmedi. Maça saatler kala Türk taraftarlar stadyum yakınında Lokomotiv taraftarlarını taşıyan otobüse taşla saldırdı. Polis hemen olaya el attı. Maç ise sakin geçti. Türk taraftarlar sadece “Lokomotiv” oyuncularına Rusça aşağılayıcı sloganlar atmakla yetindiler.

News.ru: “Lokomotiv Fenerbahçe karşısında kaybetti” Maç gayet sakin geçti, fakat maç öncesinde Lokomotiv taraftarlarını taşıyan otobüse taşla saldırı oldu. Polis 3 kişiyi gözaltına alarak eylemleri hızlı bir şekilde durdurdu. Daha sonra Moskovalılar koruma eşliğinde stadyuma başarılı bir şekilde ve yara almadan ulaştılar. Ayrıca, Türk taraftarlar Lokomotiv oyuncuları ısınmak için sahaya çıkarken Rusça sloganlar attılar.

RSPORT : “Fenerbahçe’de olan oyun pratiğini oluşturmadan Lokomotiv’in işi çok zor” Lokomotiv’in eski antrenörü Vladimir Eştrekov R-Sport’a yaptığı açıklamalarda, ligin ikinci yarısının başlamamasından dolayı oyun pratiği olmayan Lokomotiv’in işinin Türkiye Süper Ligi’nde oynayan ve oyun pratiği olan Fenerbahçe’den daha zor olduğunu bildirdi.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu