GündemManşet

Rus haber ajansı Sputnik, Karlov suikastiyle ilgili o haberini tekzip etti

Rus haber ajansı Sputnik, Ankara’da Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen suikastta tüm detayların FETÖ’yü göstermesine rağmen, suikastı El Nusra’nın üstlendiğine yönelik yaptığı haberi geri çekti. Rus haber ajansı Sputnik, Andrey Karlov’a düzenlenen suikastı Fetih Ordusu’nun (El Nusra) üstlendiğini duyurmuştu.blank

Öte yandan Suriye’deki El Nusra terör örgütü, Rus Büyükelçi Karlov’a yönelik suikastı üstlendiği iddialarını yalanladı. Fetih El Şam olarak da bilinen örgüt, açıklamada, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastin kendileri tarafından gerçekleştirilmediğini vurguladı.

 

Büyükelçi Karlov’a düzenlenen suikastı internette paylaşılan bir mektup ile üstlendiği belirtilen El Nusra, suikastle bağlantıları bulunduğunu reddederek internetteki açıklamanın ‘sahte’ olduğunu açıkladı.

SPUTNİK KARLOV HABERİNİ TEKZİP ETTİblank

Sputnik de saatler sonra yanlış olduğu ortaya çıkan haberini tekzip etti. Yayınlanan yeni haberde Fetih El Şam’ın suikastı kendilerinin yapmadığı yönündeki açıklamasına yer verildi.

FETÖ BAĞLANTISI ŞÜPHESİ BÜYÜYOR

Suikastın hemen ardından gözler Nusra ve FETÖ örgütlerine çevrilmişti. Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenleyen çevik kuvvet polisi Mevlüt Mert Altıntaş için “Arapça olarak El Kaide ya da El Nusra imajı oluşturmaya özen gösteriyor” denilmişti. Öte yandan Altıntaş’ın terör örgütü FETÖ ile bağlantıları olduğu belirlenmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu