Televizyon

Rus kanalında ilginç bir dizi başlıyor: Son Yeniçeri

Rusya’nın Rossiya 1 televizyonunda Türk-Rus aşkını anlatan yeni bir dizi başlıyor. “Son Yeniçeri” adlı dizinin 12 Ocak tarihinde ilk bölümünün yaınlanacağı haber veriliyor.

Son Yeniçeri’nin yönetmenliğini Aleksandr Mohov ve Anton Goyda  yapacak. Son Yeniçeri, Rusya ve Ukrayna ortak yapımı.

Dizide Aleksandr Suvorov, Armen Djigarhanyan, İgor Petrenko, Teona Dolnikova ve diğer Rus sanatçılar oynuyor. Ermeni asıllı ünlü Rus oyuncu Djigarhanyan yaşlı bir Türk rolünü oynayacak.

Son Yeniceri, 20.yüzyılın başlarında Rusya’nın güney sınır bölgesinde yaşanan bir aşk öyküsünü konu ediniyor.

Sınırı koruyan Rus birliğinde Marısya adlı bir kıza aşık olan Türk elçisinin oğlu Gülhan, kızın kaçırılması için yeniçeri Altan’a talimat veriyor.Fakat Altan, Marısya’ya aşık oluyor. Daha sonra Rus kız da kendisini kaçıran Altan’a aşık oluyor. Her ikisi kaçmaya karar veriyor. Fakat Gülhan onların peşini asla bırakmıyor. Atlı Kozaklar Birliği de Marısya’yı kurtarmak için harekete geçiyor. Dizinin Ukrayna’nın başkenti Kiev’e yakın kırsal bölgede çekildiği bildiriliyor. Dizide bol bol savaş ve kılıç sahneleri gibi aksiyon sahnelerinin  yer alacağı haber veriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu