Sinema

RUSSEL CROWE’UN BEKLENEN FİLMİ NUH VİZYONDA

Yılın en büyük yapımlarından biri olan ‘Nuh: Büyük Tufan’ filmi 3 Nisan Perşembe günü gösterime giriyor. Filmin başrolünde Russell Crowe var.

Geçen haftaya kadar İstanbul’un ve Türkiye’nin farklı yerlerinde görmeye alıştığımız Russell Crowe, Çanakkale Savaşı’yla ilgili ‘Water Diviner’ filminin çekimlerini tamamlayıp, ‘Nuh: Büyük Tufan (Noah)’ filminin galaları için dünyayı dolaşmaya başladı. Darren Aronofsky’nin yönetmenliğini yaptığı film, şimdiden gösterildiği ülkelerde büyük ilgi görüyor.

‘Nuh: Büyük Tufan’, insanlığın en eski ve kadim olaylarından biri olan Hazreti Nuh’un gemisini, ilk kez böyle büyük bir Hollywood yapımı ile, üstelik üç boyutlu olarak izleme fırsatı verecek. Ölümden sonra yaşam, ruhani hayat, mitolojiler ve dinler tarihi, uzay felsefesi gibi konular üzerine çalışan Darren Aronofsky’nin uzun süredir bu proje üzerine çalıştığı biliniyordu. Filmde Russell Crowe’a eşlik eden kadroda ise tarih filmlerinin vazgeçilmez ismi Jennifer Connely bulunuyor. Ayrıca genç kuşağın başarılı aktrisi Emma Watson ve Logan Lerman da yine Nuh’un ailesini canlandıran diğer isimler.

Filmin genel hikâyesi ise Nuh peygamberin kavminin yaptığı kötülüklerden dolayı uğradığı tufanı anlatıyor. Hz. Nuh, Yaratıcı tarafından, büyük bir tufanın yaklaştığından haberdar ediliyor. Aldığı emirle gece gündüz çalışarak bir gemi inşa ediyor. Ancak onun bu kararlılığına karşı gelenler, yolundan döndürmeye çalışıyor. Hz. Nuh, bir yandan ailesini ve kendisine inananları kurtarmaya çalışırken diğer yandan tüm canlı yaşamın kurtarılması için de her canlı türünden erkek ve dişileri gemiye alıyor. Tufan geldiğinde, Nuh peygamber ve beraberindekiler gemiye binmek zorundadır. Aksi takdirde gökyüzünden inen ve yeryüzünden yükselen sular onları yok edecektir.

Nuh tufanı hem Kuran’da hem de Tevrat’ta açıkça anlatılıyor. Ancak bu olay ilk kez böyle büyük bir yapımla beyaz perdeye aktarıldı.

Farklı ülkelerdeki gösterim tarihlerini eşleştirmek adına Türkiye’de 3 Nisan’dan itibaren izlenebilecek.

Al Jazeera

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı