Spor

Rüştü Reçber, Fatih Terim’e yüklendi: “Artık sana inanmıyoruz!”

Türkiye futbolunun sembol kalecilerinden Rüştü Reçber’in İzlanda’ya 2-0 yenilmemizin ardından  Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e yönelik önemli eleştirileri kaleme aldığı köşe yazısı medyanın gündeminde. Ses getiren yazısında Reçber, Fatih terim’e emeklilik çağrısı yaptı. Yazı o kadar konuşuldu ve üzerine atıf yapıldı ki sosyal medya Twiter’da çok konuşulan konular(TT) arasına girdi.

Reçber, Hürriyet gazetesinde yayınlanan  ‘Artık sana inanmıyoruz’ başlıklı bugünkü köşesinde Terim’e, “Son üç yıldır hiçbir şey vermediğin Türk futboluna belki de en iyi katkıyı emekli olarak verebilirsiniz” çağrısında bulundu.

Türkiye, 2018 Dünya Kupası elemeleri I Grubu’nda dün deplasmanda karşılaştığı İzlanda’ya 2-0 mağlup olarak ilk üç maç sonunda grupta iki puanda kaldı.Terim’in eleme maçları için duyurduğu kadroda başta Arda Turan olmak üzere Selçuk İnan, Gökhan Gönül ve Burak Yılmaz’ın yer almaması tartışma yaratmıştı.

Reçber, bugünkü köşesine “Büyük bir acıyla sarsıldığımız hain saldırının ardından ülke insanımı teselli edecek tek şey dün akşam alınacak bir galibiyetti. Ama olmadı, sağlık olsun” sözleriyle başladı ama giderek daha sert ifadelere başvurdu.

Reçber, sahada ne yapılacağını bilmedikten sonra ‘kaliteli futbolcu’ olmanın hiçbir anlam ifade etmeyeceğini yazdı.

‘Biz de bir şey anlatacakmış gibi yine dinleriz’

Türkiye’nin eski kaptanı üstü kapalı olarak Terim’e ‘mesaj verdiği’ yazısına şöyle devam etti: “Yine çıkar birileri, farklı fıkra anlatır. Belki biz de dinler güleriz. Belki bu sefer konuyu alınmayan oyunculara getirir, bu sefer milli takımda olmadan da zarar verdikleri masalını anlatır. Biz de bir şey anlatacakmış gibi yine dinleriz. Yine çıkar birileri, ‘Malzeme bu’ der, yine çıkar birileri ‘Öğrenmemiz gereken çok şey var’ der, yine çıkar birileri ‘İleriye yatırım yapıyoruz’ der, yine çıkar birileri, önümüzdeki maça 5 kişiyi çağırmaz ve ‘Halktan özür dilesinler’ der. Yine çıkar birileri ‘Biz içeride nelerle boğuşuyoruz’ der… Herkesi inandırabilirsiniz, herkesi ikna edebilirsiniz (ki zannetmiyorum) ama beni gram inandıramıyorsunuz yani kandıramıyorsunuz.”

‘Söylediklerinin anlamını çözemeyen bir ombudsman’

Terim’i ‘her maça ülkenin milli takımını kaos içinde hazırlamayı vazife edinmiş, kendisi ile çekişen, hatta söylediklerinin anlamını çözemez hale gelen bir ombudsman izlenimi veren’ sözleriyle eleştiren Reçber yazısını şöyle bitirdi: “Ülke içinde tartışılır hale gelen, saygıyı, sevgiyle değil de korku ve tehditle almaya çalışan sayın Fatih Terim, son üç yıldır hiçbir şey vermediğin Türk futboluna belki de en iyi katkıyı emekli olarak verebilirsiniz…”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu