Gündem

Rüzgar Çetin’in serbest kalmasına her kesimden tepkiler çığ gibi

22.5 yıla kadar hapsi istenen ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin 6 yıl 3 ay hapis cezası alarak tahliye olmasına tepkiler dinmiyor. Genel görüş bu dava ile birlikte adalet kavramının derin bir yara aldığı şeklinde. Değişik kesim ve siyasi çevrelerden gelen tepkiler, Rüzgar Çetin’in serbest kalmasıyla adaletin büyük bir yara aldığı noktasında birleşiyor. Olaya tepkiler bir türlü dinmiyor.

HER KESİMDEN ADALET KAVRAMI ZEDELENDİ MESAJI GELDİ

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Beşiktaş’ta meydana gelen birpolisin ölümüne bir polisin de yaralanmasına neden olan trafik kazasına ilişkin yargılanan Rüzgar Çetin’i, “bilinçli taksir” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, sanığın aynı zamanda oy çokluğuyla tahliyesine karar verdi.

Celse arası şikayetinden vazgeçen şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz ile kardeşleri Mehmet Akif ve Zafer Mustafa Alagöz de duruşmaya gelmemesi dikkatlerden kaçmadı.

KAZA YAPTIĞINDA ALKOLLÜYDÜ

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Çetin’in, ”Bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olma” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Heyet, Rüzgar Çetin’in tutuklu kaldığı süre, aldığı ceza miktarı ve mağdurların şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle sanığın oy çokluğuyla tahliyesine karar verdi.

Mahkeme Başkanı Erdoğan Şimşek’in ise tahliye kararına şerh koyduğu haber veriliyor.

Rüzgar Çetin, sosyal medyanın da gündemindeydi. Konu uzun süre Twitter’da TT olarak kaldı. Ünlü ünsüz her kesimden tepki yağdı.

İzzet Çapa’nın Cengiz Semercioğlu’na atıfta bulunarak “Gözün aydın Cengiz” diye yazması ise dikkat çekti. Bilindiği gibi Hürriyet yazarı Semercioğlu, Rüzgar Çetin’i savunan bir yazı kaleme almış ve büyük tepki toplamıştı. Semercioğlu yazısıyla ilgili iki ayrı açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

Mahkemenin kararına sosyal medyadaki bazı ünlü isimlerden tepkiler ise şöyleydi:

Rüzgar Çetin’in tahliyesi büyük bir hukuk skandalıdır. Devlet, trafik cinayetlerini sadece seyredeceğini bir kez daha ilan etmiş oldu.

Tuğçe Kazaz@Tugce_official

RüzgarÇetin‘i parasıyla gülümseten şehit polisimizin ailesi ve yargımız, toplum vicdanını derinden yaralamıştır.

Emine K. Arslaner@Emine_Arslaner

Emlak zengini bir babanın oğlu olmak; alkollü araba kullanma, katil olma özgürlüğü sağlıyorsa, batsın bu dünya!!! #rüzgarçetin

Levent@fevri_sosyolog_

her şey bi yana RüzgarÇetin‘in öldürdüğü polisin karısı bizim kadar dert etmedi meseleyi.

Serdar Tuncer hesap@Yaziyor
Şortlu kıza tekme : 8Yıl Müezzine dayak : Berat RüzgarÇetin : Tahliye Adalet : ?
Izzet Capa ‏@izzetcapa

Mahkeme Rüzgar Çetin’in tahliyesine karar verdi. Gözünaydın cengiz

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu