Gündem

Saadet Öğretmen’in intiharının arkasındaki sır…İntihara kim, neden sebep oldu?

Türkiye, Gaziantep’te Türkçe öğretmeni Saadet H.’nin 6 katlı apartmanın terasından atlayarak intihar etmesinin üzüntüsünü yaşıyor. Saadet Öğremen’in mobbing yani psikolojik baskı nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı.

TÜRKİYE SAADET ÖĞRETMEN’E AĞLIYOR

Hayatını elim bir biçimde kaybeden Saadet H.’nin sosyal medya hesabından, yaptığı paylaşım inihar hakkında adeta ipuçu verdi. Saadet Öğretmen’in; “Öğrencilerim haklarını helal etsinler gözüm gibi baktım hepsine üzülmesinler ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Allah’a emanetsiniz canım öğrencilerim” şeklindeki paylaşımı ona bu baskıyı yapan kişi ya da kişilerin kim olduğu sorusunun gündeme gelmesine neden oldu. Üzen bu intihardan sonra gözler Saadet Öğretmen’in görev yaptığı okula kilitlendi. Tüm Türkiye, intiharın arkasındaki sebebi ve de intihara neden olan kişi ya da kişileri merak ediyor.

Afyonkarahisarlı olduğu ve 2 ay önce öğretmenliğe başladığı öğrenilen talihsiz genç öğretmenin intihardan önce birlikte yaşadığı annesi Gönül H.’yi arayarak helallik istediği ve sosyal medya hesabından intihara ilişkin paylaşımlarda bulunduğu ortaya çıktı.

Gaziantep’te Türkçe öğretmeni Saadet H. (25), 6 katlı apartmanın terasından atlayarak yaşamına son verdi. Saadet H.’nin intihar etmeden önce sosyal medya hesabından, ‘Öğrencilerim haklarını helal etsinler gözüm gibi baktım hepsine üzülmesinler ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Allah’a emanetsiniz canım öğrencilerim’ paylaşımında bulunduğu ortaya çıktı.

Olay, dün gece 23 Nisan Mahallesi’nde meydana geldi. Bir ortaokulda sözleşmeli Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Saadet H., 6 katlı apartmanın terasından kendini boşluğa bıraktı. Beton zemine düşen genç öğretmen, çevredekilerin ihbarıyla gelen ambulansla Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Saadet H., burada doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Afyonkarahisarlı olduğu ve 2 ay önce göreve başladığı öğrenilen Saadet öğretmenin olaydan önce birlikte yaşadığı annesi Gönül H.’yi arayarak helallik istediği ve sosyal medya hesabından intihara ilişkin paylaşımlarda bulunduğu öğrenildi. Saadet H.’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Sevdiğim seni çok seviyorum. Kendine hani hep söylerdim sen benim doktorumsun hep öylesin işte dikkat et kendine. Öğrencilerim haklarını helal etsinler gözüm gibi baktım hepsine üzülmesinler ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Allah’a emanetsiniz canım öğrencilerim hep iyi hatırlayın beni pasta kesmiştik en son size kırmızıIı kalpli pastalar bırakıyorum. Diğer öğrencilerime de sözümdü unutmadım bir gün görüşmek dileğiyle. Allah’a emanet olun sizi her zaman seven öğretmeniniz Saadet. Her gün pamuk ipliğine bağlısınız sözünden bıktım usandım’ yazdığı görüldü.

Ölümü ile yakınlarını yasa boğan Saadet H.’nin cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Kızının cansız bedenini bekleyen anne Gönül H. ise sinir krizi geçirdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İşte Saadet Öğretmen’in yürek burkan sosyal medya paylaşımı:

Saadet Öğretmen ‘Mobbing’ Yüzünden İntihar Etmiş

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu