Medya

Sabah ve Derya Köroğlu arasında ipler gerildi…Sabah’tan “kendini bitirdi” açıklaması

Yeni Türkü grubunun solisti Derya Köroğlu, Sabah gazetesine dün verdiği röportaj gazete ile Köroğlu’nun aralarının açılmasına neden oldu. Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a konuşan Derya Köroğlu, “Cımbızla oradan çekilip parça parça kelimeleri bir araya getirerek bana ‘söylettirilen’ sözlere inanmayın. Benim cephemde ve duruşumda hiç bir değişiklik yok” açıklamasında bulunmuştu. Sabah gazetesi, Köroğlu’nun açıklamasına tepkili bir cevap verince taraflar arasında ipler iyice gerildi.

Derya Köroğlu, röportajında “Yeni Türkü, sol dünya görüşü içerisinden çıkmıştır ama ulusal değerlerimize sahip çıkmak ve onları korumak açısından aynı zamanda ‘muhafazakar’ sayılırız” sözleri dikkat çekmişti.

Röportajın yayımlanmasının ardından Derya Köroğlu, sosyal medyada yoğun eleştirilere maruz kalınca Sabah’ın tepkisine neden olan açıklamayı yapmıştı.

SABAH’TAN “…KENDİNİ BİTİRDİ…” AÇIKLAMASI

İşte Sabah gazetesinin sürmanşetinde yer bulan o açıklama:

“Tuba Kalçık sordu, Yeni Türkü grubunun solisti Derya Köroğlu içtenlikle soruları yanıtladı. O ne istediyse röportaja o cümleler kondu. Sosyal medyada linç timi devreye girince Köroğlu birden çark edip Günaydın’a söylediklerini inkar yolunu seçti. Yılların sanatçısı, bu tutumuyla hem kendini bitirdi, hem de gazeteciliğe ayıp etti”

 

DERYA KÖROĞLU NE DEMİŞTİ?

Röportajın yayınlandığı halinden memnun kalmayan Derya Köroğlu sosyal medya Instagram hesabından açıklama yaptı Köroğlu açıklamasında söz konusu röportajla ilgili şu notu paylaşmıştı:

“Cımbızla oradan çekilip parça parça kelimeleri bir araya getirerek bana ‘söylettirilen’ sözlere inanmayın. Benim cephemde ve duruşumda hiç bir değişiklik yok. Malum basınla muhatap olmamın nedeni, son yaptığım “İki Iyi Çocuk” film muzikleri bahanesiyle Antakya’daki film galasına gelip benle konuşmalarıdır.

Gala öncesinde beni üst üste aramalarına rağmen kabul etmemiştim roportaji ancak film hatırına tarafsız bir söyleşi sözüne kandım maalesef.

40 yıldır tüm samimiyetimizle müzik yapmış, her konserde duruşumuzu ve gelecek umutlarımızı seyircimizle paylaşmış insanlar olarak, böyle oyunların bizi yolumuzdan saptırmayacağını bilin lütfen.

Edit: Benle söyleşiyi yapan Tuba Kalçık’ı kişisel olarak suçlamadığımı eklemeliyim. Kendisi ropörtaj başlığını “Atatürkçülük Yurtsever ve Anti-emperyalist olmaktır” diye yazmak istemişti. Anlaşmıştık. Onun isteği gerçekleşmedi ne yazık ki.”

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı