Medya

Sabah Washington muhabiri Ragıp Soylu ile Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz birbirine girdi!

Sabah gazetesinin Washington muhabiri Ragıp Soylu ile Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz arasında Beşar Esad tartışması sosyal medyada alev aldı. İki isim sert ifadelerle birbirlerine yüklendi. Sert polemik, Ragıp Soylu’nun sosyal medya Twitter hesabından yaptığı Suriye ile ilgili bir paylaşımla başladı.

RAGIP SOYLU’NUN SURİYE PAYLAŞIMI KAVGAYI BAŞLATTI

Sertliğin dozu kaçınca kullanılan ifadeler sırıttı. İsmail Saymaz’ın centilmenlik sınırını aşarak Ragıp Soylu için “salak” ifadesini kullanması dikkatlerden kaçmadı.

Ragıp Soylu’nun Twitter hesabından ABD’nin Esad’ı vurmasının iyi olacağı yönündeki temennisi kavganın fitilini ateşledi. İsmail Saymaz, Soylu’nun Esad’ın ABD tarafından bombalanması yönündeki temennisine sert tepki gösterince ipler iyice gerildi.

İsmail Saymaz “Sabah’ın ABD muhabiri, komşumuz Suriye’yi bombalasın diye Amerikalılara yakarıp dua ediyor. Bir gazetecinin savaşı arzulamasını geçtim; bu kadar pervasız bir Amerikancılıkla ilk kez karşılaşıyorum.” diye yazdı.

“E BEN SANA DAHA NE DİYEYİM!”

Ragıp Soylu, Saymaz’ın bu paylaşımına hemen cevap verdi.. Soylu, Saymaz için “Adam Suriye’deki insanlık mezalimine, arşı titretecek ölçüdeki katliamlara gözünü kapayıp, sessizce Esad’a destek veriyor. Sonra anti-Amerikancılık oynayarak başkalarını suçluyor. Bunu yaparken de yine Esad’ı savunuyor. E ben sana daha ne diyeyim.” diye yazdı.

İşte ikili arasında geçen o sert paylaşımlardan bazıları:

blank

blank

blank

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu