Medya

Sabah yazarı Dilek Güngör’den Bakan Pakdemirli’nin tepki çeken açıklamasına eleştiri

Sabah yazarı Dilek Güngör, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin tepki çeken açıklamasını eleştirdi. Güngör, Pakdemirli’nin görevinin “yangına ne şekilde olursa olsun müdahale etmek” olduğunu yazdı. Güngör, “Bakanın, her gün canlı yayınlara çıkıp, THK polemiğine girmesini doğru bulmuyorum” ifadesini kullandı.

Sabah yazarı Dilek Güngör, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin görevinin “yangına ne şekilde olursa olsun müdahale etmek” olduğunu kaydetti. Güngör, “Bakanın, her gün canlı yayınlara çıkıp, THK polemiğine girmesini doğru bulmuyorum” ifadesini kullandı.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayıp Seferihisar ve Menderes’e sıçrayan ve 3 gün sürdükten sonra ancak kontrol altına alınabilen orman yangınında kullanılmaması nedeniyle gündeme gelen “THK uçakları”na dair tartışmalar devam ediyor.

Pakdemirli THK uçaklarına dair, “Hükûmetimize siyasi saldırı var, THK siyasetin oyuncağı olmuş” demişti.

Bakanın sık sık canlı yayına çıkarak yaptığı açıklamaya Sabah yazarı Güngör bugünkü köşe yazısında tepki gösterdi. Güngör şunları kaydetti:


Ciğerlerimiz yandı, bitti, kül oldu… Neyin kafasındayız!
Vallahi akıl alır gibi değil…
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li Türk Hava Kurumu’nun (THK) yangınsöndürme uçaklarının işe yaramadığını anlatıp, “3 uçağın motoru arızalı şekilde duruyor, 3 tanesi yağ akıtıyor. Binmek isteyen buyursun, uçsun” diyor. Hemen ardından THK’dan ismini vermeyen bir yetkili çıkıp “Uçaklarımız ne bozuk, ne eski, ne yağ kaçırıyor.
Buyrun gelin” açıklaması yapıyor. Sonra THK’nın eski başkanı Kürşat Atılgan ve Merkez Denetleme Kurulu üyeleri kafasını uzatıyor. (Belli ki, onlar da bu meseleyi yeni yönetimle hesaplaşma malzemesi yapma niyetinde… Zira Ekim 2018’de Kürşat Atılgan yönetiminin yerine Balyoz kumpası mağdurlarından emekli pilot Tümgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu geldi. Sonra içerisi karıştı. Yönetim kurulu istifa etti, Nogaylaroğlu Haluk Pekşen’e yetkilerini devretti, Merkez Denetim Kurulu genel kurul istedi. Yeni başkan eskisine suç duyurusunda bulundu.
Falan filan… Yani kurumda garip şeyler oluyor) Haa, bu arada Haluk Pekşen’i tanımayan var mı bilmiyorum.
Kendisi CHP’nin Parti Meclisi Üyesi… Hani geçtiğimiz günlerde THK uçaklarının AK Parti tarafından özellikle yangına müdahale içinkullandırılmadığı iddiasını ortaya atan şahıs… Baktığınızda, adam THK’nın avukatı veyahut imza yetkilisi…
Yani kimin eli, kimin cebinde belli değil!
Görevi yangına ne şekilde olursa olsun müdahale etmek olan bakanın, her gün canlı yayınlara çıkıp, THK polemiğine girmesini doğru bulmuyorum.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu