Medya

Sabah yazarı Ferhat Ünlü’nün son kitabı İlahi Kripto sinema filmi oluyor

Sabah yazarı Ferhat Ünlü’nün son yazdığı İlahi Kripto romanı sinema filmi olarak çekilecek. Ünlü, haberi sosyal medya Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı.

ANLAŞMAYI TWITTER’DAN DUYURDU

Ferhat Ünlü, yaptığı paylaşımla imzaların atıldığını kaydederek “projenin bahtı açık olsun” temennisinde bulundu.

Ünlü, “Son romanım İlahi Kripto sinema filmi oluyor. Çekirdek ekibi tanıtayım: (Sağdan sola): İdari Yapımcı kardeşim Baran Mayda, Yapımcımız dostum Harun Türk, senaryoyu birlikte yazacağımız genç senarist arkadaşımız Dilara Sayan. Projenin bahtı açık olsun.” diye yazdı.

Kitabın tanıtım bülteninde şu ifadelere yer veriliyor:

“Embriyoluktan dokuz tahtaya kadar yaptığımız her şey, ilahi bir kamera tarafından kaydedilir ve kriptolanıp arşivlenir.”

İki ayrı olayda yakınlarını kaybeden bir adam bu ölümlerin ve karşısına çıkan iki kadının sırlarını çözdükçe büyük bir komplonun kurbanı olduğunu keşfetmeye başlar. Tek dünya devleti kurmaya çalışan gizli bir tarikatın hedefi olduğunu anlamıştır artık. “Zaman”ı tanrı olarak gören ve dünyayı kadınların yönetmesi gerektiğini öne süren bu tarikat, Armageddon adı verilen son büyük savaşı, 29 Ekim 2023’te “dünyanın rahmi” olarak nitelendirdiği İstanbul’da başlatmayı planlamaktadır. Bu plan amansız bir mücadelenin fitilini ateşleyecektir…

Ferhat Ünlü, aşk-nefret, şehvet-acı, sanat-siyaset ve hayat-ölüm temalarını güçlü imgelerle anlatan esrarengiz ve sürükleyici bir öykü sunuyor okura. İLAHİ KRİPTO, ezoterik örgütleri mercek altına alan bir mistik bilimler romanı. Haz ile acıyı, bir başka deyişle romantizm ve erotizm ile trajediyi buluşturan muammalarla örülü bir paradoksun hikâyesi. Bireysel bir paranoya mı, küresel bir komplo mu sorusunu zihnimize çivileyen psikanaliz ve istihbaratla yoğrulmuş bir postmodern kurgu şöleni.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu