Medya

Sabah yazarı Yüksel Aytuğ’dan Kanal D yönetimine bütçe eleştirisi

Sabah yazarı Yüksel Aytuğ,  köşe yazısında Kanal D’de yayınlanan Magazin D programındaki detayı köşesine taşıdı.

Her hafta bir başka şehir gezip, izlenimlerini aktaran Magazin D programının haber müdürü Asiye Acar’ın bu haftaki durağı Kapadokya oldu. Kapadokya’da balona binmek isteyen Acar’ın fiyatları görünce vazgeçmesi ve haberine yerde devam etmesi Sabah yazarı Yüksel Aytuğ tarafından tepkiyle karşılandı.

“Belli ki Kanal D yönetimi programın bütçesini bir hayli kısmış.” diyen Aytuğ, “Bari ekip arkadaşları Asiye’yi Kapadokya’ya gönderirken aralarında üç beş bin toplasalardı…” ifadeleriyle kanalı köşesinden eleştirdi.

Kanal D, geçtiğimiz günlerde de Arka Sokaklar dizisinde ödeme sorunu yaşanmasından dolayı çekimlere ara verilmesiyle gündeme gelmişti.

Aytuğ’un “Asiye nasıl uçurulur?” başlıklı köşe yazısı şöyle:

Magazin D programının acar haber müdürü Asiye Acar her hafta bir başka yurt köşesine gidip izlenimlerini ekrana taşıyor. Bu haftaki durağı ise Kapadokya’ydı.
Malum, Kapadokya’yı ziyaret edenlerin olmazsa olmazı gün doğumunda balon turuna çıkmaktır. Asiye de balona binmeye niyetlendi ama tur fiyatının 4 bin lira olduğunu duyunca vazgeçti.

Bu fiyat karşısında kanatları kırılıp, röportajlarına yerde devam etmek zorunda kalan Asiye’nin derlediği haber süresince ekranın altında “Asiye Acar masallar diyarı Kapadokya’nın altını üstüne getirdi” yazıyordu. Ama “üstünden” pek eser yoktu doğrusu. Dış ses ise “Asiye ne yazık ki balonların ardından mendil sallamak zorunda kalıyordu. Üzülme Asiye’ciğim, bir gün sen de balona bineceksin inşallah” diyordu.
Belli ki Kanal D yönetimi programın bütçesini bir hayli kısmış. Bari ekip arkadaşları Asiye’yi Kapadokya’ya gönderirken aralarında üç beş bin toplasalardı…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu