Medya

Sabah yazarından çok konuşulacak İsmail Küçükkaya yazısı: “Adam sansür makinası gibi..!”

Sabah yazarı Mevlüt Tezel, Fox TV sunucusu İsmail Küçükkaya’yı ‘eski eşine şiddet’ davasıyla ilgili olarak kıyasıya eleştirdi. Tezel, konuyla ilgili medyada haber çıkmaması için çaba sarfeden  Küçükkaya’yı ‘sansür makinesi’ olarak nitelendirdi.

FOX TV’de Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya’nın eski eşi Eda Demirci’ye şiddet uyguladığı iddiasıyla açılan dava üç yıldır sürüyor. Davayla ilgili 19 Nisan’da yeni bir duruşma yapılacak.

Duruşma öncesi Sabah Günaydın yazarı Mevlüt Tezel, Küçükkaya’nın eski eşi Eda Demirci’nin çağrısını köşesine taşıyarak, davayla ilgili medyadaki ve kadın derneklerindeki suskunluğu yazdı. Tezel, daha önce kendisi de dahil olmak üzere İsmail Küçükkaya’nın gazetecilere bu haberlerle ilgili dava açtığını hatırlattı. Ardından da şu cümlelerle yazısına devam etti:

“Muhtemelen bu yazı için de dava açar! Ekranda özgürlük nutukları çekiyor ama adam ‘sansür makinesi’ gibi çalışıyor! Herkesi susturmak için zekice tazminat davaları açıyor, gazetecileri yıldırmaya çalışıyor!”

İşte Mevlüt Tezel’in o yazısı….

KÜÇÜKKAYA SANSÜR MAKİNESİ GİBİ ÇALIŞIYOR

“19 Nisan’da davam var, ilk defa çağrıda bulunuyorum. Üç yıldır bu mücadeleyi veriyorum, kanser oldum. Bana atılan yumruk, gördüğüm psikolojik şiddetin yanında hiç kalır. İnanın bana üç gün önce sokakta şiddet gören kadının yanında olmak istedim. Çünkü o kimseye bir şey ispatlamak zorunda değil. Kimse onu yalancı, paracı, şucu-bucu denmiyor. Yalnız kalmaktan yoruldum. Bu ikiyüzlülüğün son bulması gerekiyor. Son bulursa kadına şiddet de azalabilir. Şimdi bu konuşma için de dava açabilirler artık her şeyi göze aldım. Kadınlardan, derneklerden, siyasilerden destek bekliyorum. Beni dinleyin. Bir mağdur kadın konuşmak istiyor ama kimse dinlemiyor.”

Bu açıklama Fox TV sunucusu İsmail Küçükkaya’dan şiddet gördüğü için ayrılan Eda Demirci’ye ait. Küçükkaya daha önce defalarca yaptığı gibi eski eşi Demirci için bir aylık tedbir kararı aldırdı. Demirci, bu süre zarfında Küçükkaya’ya ilişkin sosyal medya ve diğer kamuya açık platformlarda herhangi bir paylaşım ya da yorumda da bulunamayacak.

Özetle Demirci yine susturuldu. 19 Nisan’da saat 10:00’da Çağlayan Adliyesi’nde görülecek dava da Demirci ‘konuştuğu’ için açılmıştı. Demirci’ye yine aynı gerekçeyle ikinci bir tazminat davası daha açıldı. Tedbir kararı aldırıldığına göre muhtemelen bu son açıklaması için de dava açılır. Aslında tüm bu davalar, susturulmak da psikolojik şiddete giriyor.

KADIN DERNEKLERİ SUSUYOR

Küçükkaya, sırf Demirci’nin yaşadığı şiddeti yazdığımız için bana, Günaydın yazarı Ömer Karahan ve başka gazetecilere de dava açtı. Muhtemelen bu yazı için de dava açar! Ekranda özgürlük nutukları çekiyor ama adam ‘sansür makinesi’ gibi çalışıyor! Herkesi susturmak için zekice tazminat davaları açıyor, gazetecileri yıldırmaya çalışıyor!

Küçükkaya gibi güçlü insanların sürekli dava açıp, tedbir kararı aldırıp bireyleri susturmaya, hukuk sistemini kötüye kullanmasına Adalet Bakanlığı’nın yapacağı bir şey yok mu?

Kadın hakları konusunda ahkam kesen birçok ünlü köşe yazarı da Küçükkaya’yı üzmemek, onunla arasını bozmamak için Demirci hakkında tek kelime yazmıyorlar. Hepiniz iki yüzlüsünüz!

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu