Yaşam

Saç Bakım Ürünleri ve Özellikleri Sacadair’de

Saç bakım rutinleri kişiden kişiye ve saç tipinden saç tipine göre değişiklik göstermesine rağmen temelde izlenen beş adım vardır. Bunlar; saçları kirlerden arındırmak, saçları krem ile yumuşatmak, saçları nemlendirerek canlı bir görünüm sağlamak, saçları serum ile beslemek ve son olarak saçların bakımının devamlılığını sağlamaktır.

Saç bakım ürünleri incelendiğinde her adım için önerilen birkaç çeşit ürün olduğu dikkat çekmektedir.

Ürün ve özelliklerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz >> https://www.sacadair.com/

Temizlik

Derin çalışan şampuanlar, berraklaştıran formüller ile saçlardaki birikmenin önüne geçmek için çalışırlar. Saçlarda bulunan doğal yağların giderilmesine de neden olduklarından fazla kullanılmamaları önerilmektedir. Bunun yanında günlük şampuanlar, düzenli yıkama için kullanılırlar. Adındaki gibi günlük olarak kullanılmaları gerekmeyebilir, saçların iyi bir temizliğe ihtiyaç duyduğu zamanlarda kullanılmalıdırlar.

Kremler

En çok kullanılan saç kremleri birkaç dakika sonra durulanan saç kremleri olabilir. Saç köklerine uygulanması yağlı bir saç görünümü ile sonuçlanacağından saçın orta ve uç kısımlarına uygulanması tercih edilmektedir. Durulanmayan saç kremleri de aynı şekilde uygulanır sadece durulamaları yapılmaz. Bu da saçların beslenmesini arttırabilmektedir. Derin saç kremleri, kuruluğa eğimli olan saçlar için tasarlanmışlardır ve daha uzun süre saçta bırakılmaktadırlar.

Nemlendiriciler ve Yağlı Serumlar

Saç losyonları, saçlar temizlendikten ve yumuşatıldıktan sonra kullanılırlar. Krem bazlı bir losyon kırılma ve kuruluğa karşı daha fazla koruma sağlayabilmektedir. Aynı zamanda hafif ve sert olmayan bir tutuş da sağlamaktadır. Sıvı yağlar söz konusu olduğunda ise saçların doğal yağları arttırılmış, daha fazla nem tutulmuş ve lifleri güçlendirilmiş oluyor.

Bakımın Devamlılığı

Modern köpük saçlara doku ve hacim kazandırmak ve hatta bukleleri belirginleştirmek için kullanılabilmektedir. Üstüne üstlük yapışkan veya beceriksiz bir hisse de sebep olmaz. Daha kalın bir saç ürünü olan saç mumu ise parlaklığı arttırmak için kullanılabilir ve daha fazla tutuş sağlar. Bunlara ek olarak şekillendirici jeller kullanılan diğer ürünlere de bağlı olarak saçın kendisine hafif bir tutuştan güçlü bir yapıya kadar her şeyi sağlayabilmektedir. Bütün jeller gözle görülür bir doku ve parlaklık sağlamaktadır.

​​Kuru şampuanlarda saçların oldukça hızlı yağlanması ve her gün yıkanmasının istenmediği durumlarda kullanılabilir. Bu üründen az bir miktarda kullanılması yağlı görünümün giderilmesi için yeterli olacaktır. Ancak kafa derisi üzerinde birikme eğilimi gösterdiğinden çok fazla kullanılmamalıdır.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu