Yaşam

Saç Ekimi Fiyatı Açısından Mühim Hususlar

Saç ekimi, saç dökülmesi ile mücadele eden hastalar için mevcut en etkili tedavilerden biridir ve saç ekimi fiyatları 2022 yılında da uygun düzeylerde kalmaya devam etmektedir. Saç ekimi öncesi ve sonrası örneklere baktığımızda insanların saçlarının sağlıklı bir şekilde uzadığını ve doğru işlemler sayesinde kendilerini daha iyi hissettiklerini görebiliriz. Saç seyrelmesi için kalıcı bir çözüm olmasa da birçok kişide saç dolgunluğunu ve özgüvenini geri kazanmasına yardımcı olabilir. Bu gönderide, tüm prosedür hakkında detaylar vereceğiz. İyileşme sürecini, nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve saç ekimi sonrası neler beklemeniz gerektiğini anlatacağız.

Pendik saç ekimi yapılan bölgelerin başında geliyor

Pendik saç ekimi hizmetinde Sabiha Gökçen Havalimanı ve hızlı tren hattına yakın lokasyonu sayesinde Türkiye’nin münferit bölgelerinden hastalara bu hizmetin sunulduğu yerlerin başında geliyor. Buradaki sağlık kuruluşları arasında Meditürk Klinik, Anatolia Saç Ekim gibi saç ekim klinikleri bulunuyor.

Öncelikle saç ekimi hakkında genel bilgiler

Saç ekimi, sağlıklı saç köklerinin, saç köklerinin artık aktif olmadığı ve kelliğin geliştiği bölgelere mikrocerrahi teknolojiler kullanılarak aktarılması işlemidir. Basitçe söylemek gerekirse, saç ekimi sahip olduğunuz saçları alır ve saçınızın olmadığı bir alana transfer eder. Saç dökülmesi veya seyrelmesi sorunu yaşayan kişiler için saç ekimi ameliyatı uygun bir seçim olabilir. Genellikle başınızın arkasından alınır, ancak vücudunuzun diğer bölgelerinden de alınabilir. Bir ekime başlamadan önce, cerrahınız saçın alınacağı bölgeyi sterilize eder ve lokal anestezi ile uyuşturur. İşlem için uykuda kalmak için sedasyon da talep edebilirsiniz.

Saç ekiminde, alopesi veya saç dökülmesi yaşanan alana hastanın kendi sağlıklı saçları ekilir. Pendik saç ekimi kapsamında yukarıdaki iki klinik tarafından saç ekimi tamamen kişiye özel planlanır ve gerçekleştirilir. Hastanın ense bölgesinden dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır. Daha sonra bunlar saç ekimi işlemi sırasında seyrelme veya tamamen dökülen alanlarda açılan kanallara ekilir. Bu yöntemin amacı saça mümkün olan en doğal ve sağlıklı görünümü kazandırmaktır.

Günümüzde en sık karşılaştığımız saç dökülmesi türü erkek tipi saç dökülmesidir. Alın bölgesindeki saç çizgisinin gerilemesi ve apeksin açılması en sık görülen semptomlardır. Ayrıca erkek tipi dökülme sadece erkeklerde değil kadınlarda da görülebilmektedir. Günümüzde 50 yaş üstü erkeklerin yaklaşık yarısı saç dökülmesi ile mücadele etmektedir.

Saç ekimi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Saç ekimi fiyatları 2022 yılında biraz artsa da genellikle tezgah üstü saç bakım ürünlerinden daha başarılıdır. Ancak dikkate alınması gereken bazı faktörler vardır: Ekilen saçların yüzde 10 ila 80’i herhangi bir yerde tahmini üç ila dört ay içinde tamamen uzayacaktır. Normal saçlar gibi ekilen saçlar da zamanla incelecektir. Uyuyan saç köklerine (genellikle derinin altında saç içeren ancak artık saç çıkmayan keseler) sahip kişilerde daha az etkili saç ekimi yapılabilir. Saç ekimi herkeste işe yaramaz. Doğal olarak saçsızsanız veya inceliyorsanız ya da bir yaralanma nedeniyle saçlarınız döküldüyse, çoğunlukla saçlarınızı eski haline getirmek için kullanılırlar. Saç ekim işlemi mevcut greftlerinizle yapılır, bu nedenle aşağıdakileri olan insanları tedavi etmek için etkili değildir:

  • yaygın incelme ve kellik
  • kemoterapi veya diğer ilaçlar nedeniyle saç dökülmesi
  • yaralanmalardan kaynaklanan kalın kafa derisi izleri

Ameliyattan sonra saç deriniz çok hassas olabilir. Birkaç gün ağrı kesici almanız gerekebilir. Cerrahınız, en az bir veya iki gün boyunca kafa derinize bandaj takmanızı sağlayacaktır. Ayrıca birkaç gün boyunca kullanmanız için bir antibiyotik veya iltihap önleyici bir ilaç da reçete edebilir. Çoğu kişi operasyondan 2 ila 5 gün sonra işine dönebilir.

Saç ekimi fiyatı konusuna dikkat

Saç analizini müteakip saç ekim uzmanı birkaç ekim yönteminden birini uygular ve bu yöntemler, ülkemizde son dönemdeki zamlarla saç ekimi fiyatları 2022 yılında 10.000 TL’den başlamaktadır.

Foliküler ünite transplantasyonu (FUT), bazen foliküler ünite strip cerrahisi (FUSS) olarak da bilinir. Bir FUT prosedürü gerçekleştirmek için cerrahınız şu adımları takip eder. Bir kesi uygulanarak kafa derinizin bir parçasını, genellikle başınızın arkasından alır. Şerit boyutu tipik olarak yaklaşık 6 ila 10 cm uzunluğundadır. Kafa derisinin alındığı bölgeyi dikişlerle kapatılır. Cerrahınız ve yardımcıları kafa derisi şeridini bir neşter ile daha küçük parçalara ayırır. Parçayı greft adı verilen 2.000 kadar küçük parçaya bölebilirler. Bu greftlerin bazıları sadece birer saç içerebilir. Cerrah bir iğne veya bıçak kullanarak saç derinizde saçın ekileceği yerde küçük delikler açar. Cerrah, çıkarılan kafa derisi parçasındaki kılları ilgili çukurlara eker. Daha sonra cerrahi bölgeleri bandaj veya gazlı bezle kapatırlar.

Uygulanan greft sayısı şunlara bağlıdır:

  • Saç tipi
  • Ekim bölgesinin boyutu
  • Saçın kalitesi (kalınlık dahil)
  • Saç rengi

Foliküler ünite ekstraksiyonu (yani fue saç ekimi) ise başın arkası traş edildikten sonra tek tek kılların (greftler) alınmasıyla başlar. Saç greftleri kafa derisindeki küçük çukurlara yerleştirilir. Çok sayıda küçük yara izi varken FUT’un aksine bunlar fark edilmeyecek derecede miniktir. Saç ekimi genellikle bir gün sürer, ancak geniş bir alan tedavi ediliyorsa, birkaç ay arayla iki veya daha fazla tedavi gerekebilir. Pendik saç ekimi hizmeti için en uygun kliniklerle görüşmek üzere hemen Google arama motoru kullanarak birkaç kliniğe bakın!

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu