Gündem

Saffet Sancaklı’dan Rasim Ozan Kütahyalı’ya gözdağı: Ömür boyu peşindeyim!

Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV’deki koltuğuna yeniden dönmesi kamuoyunda büyük tepki gördü. Tepki gösterenler arasında aynı zamanda Boşnak olan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da yer aldı. Sancaklı, yayınladığı yazılı açıklama ile Rasim Ozan Kütahyalı’ya adeta gözdağı verdi.

Boşnaklara hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’nın, Beyaz TV ekranlarına geri dönmesi aynı zamanda Boşnak olan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın sert tepkisine neden oldu. Zehir zemberek bir açıklama yayınlayan Sancaklı, Kütahyalı için “Ömür boyu peşindeyim” ifadesini kullandı.

Kütahyalı’nın 17 Ağustos 2019 günü ekranlara döneceği iddiaları konuşulmaya başlanmıştı. Söz konusu iddialar, Boşnakları ayağa kaldırırken, zehir zemberek bir de bildiri yayımlanmıştı.

Bildiride, “20 ay önce Kütahyalı’yı kovanların bu tarihi hatayı yapacaklarına ihtimal vermiyoruz. Reyting uğruna ahlaki değerlerimizi hiçe sayarak bu kişiyi yeniden ekranlara çıkarmaya niyetlenenler varsa, büyük bir yanlışın içinde olduklarını fark etmeliler” denilmişti.

Kamuoyundan gelen tüm tepkilere rağmen Beyaz TV, Kütahyalı’yı geçen pazartesi programa çıkarak  şaşkınlığa neden olmuştu.

ROK’un geri dönüşünün ardından zehir zemberek açıklama yayınlayan MHP’li Saffet Sancaklı ise “Sırpların işlediği vahşi katliamların acı hatırasını hatırlatırcasına, Boşnak kardeşlerimize yaptığı hakaret, şeytana peşkeş çektiği ağzından dökülen pisliklerdir” ifadelerini kullandı.

“İnanın insan demekten utandığım bu adamı, bu millet hak etmediği için karşı çıkıyorum” diyen Sancaklı, “‘Cemaat devlete sızıyor, cemaat devleti ele geçiriyor diyen Ergenekonculara karşı cansiperane ve en etkili savaşan ben oldum hocam’ diyen bu adamın ekranlara taşınması 15 Temmuz şehitlerinin aziz hatırasına en büyük saygısızlıktır” ifadelerini kullandı.

İşte, Sancaklı’nın dikkat çeken o yazılı açıklaması:

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu