GündemMagazin

Şahan Gökbakar Alman komedyeni yerden yere vurdu

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Alman ZDF kanalında yayınlanan programında Cumhurbaşkanımız Erdoğan hakkında edepsizce bir şiir okuyan Jan Böhmermann’ın tavrına “Dingillik” cevabını verdi. Şahan Gökbakar Alman meslektaşı ile ilgili yorumlarını instagram hesabından yaparken Böhmermann’ı yerden yere vurdu.

Son günlerde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle, Türk ve Alman medyasının gündeminden düşmeyen Alman komedyeni Jan Böhmermann’a bir tepki de Türk komedyen Şahan Gökbakar’dan geldi. Kamuoyunda ve dünya basınında büyük yer edinen Cumhurbaşkanı’na ve Türkiye’ye hakaretten dolayı da hakkında dava açılan Jan Böhmermann için son yorumları Şahan Gökbakar yaptı. Gökbakar konuyla ilgili olarak instagram hesabından şu mesajı yayınladı:

sahan1

“İzlediğim ilk andan itibaren gördüğüm şey Türk bayrağının önüne geçip ülkeme ve ülkemin Cumhurbaşkanına çok ağır küfür eden aşağılama, hakaret ve nefret suçu işleyen haysiyetsiz ahlaksız bir insanın zırvalıkları… Şovmen demeye bin şahit gereken bu zavallı Alman genç…İşlediği nefret suçunun bedelini ödemeli… Çünkü bu şeref yoksunu dingilin yaptığı dünyada değil, uzayda da suçtur.”

Olayın özü hakaret! 

Jan Böhmermann adlı Alman komedyen, Alman ZDF kanalında ‘Neo Magazin Royale’ adıyla yayınlanan kendi programında Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı hakaret içeren bir şiir okumuştu. Bu olayın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hem Türkiye, hem de Erdoğan’ın bireysel olarak dava açtığı komedyen Jan Böhmermann’ın programı yayından kaldırılmıştı. Komedyen evine kapanmıştı.  Jan Böhmermann hakkında Mainz Savcılığı tarafından biri Türkiye’nin resmi başvurusu, diğeri ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bireysel başvurusu üzerine gerçekleştirilen soruşturma halen devam ediyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı